Aktuality

Muži A - Kapitán Běloušek slavil třicátiny. Gól byl třešinkou na dortu
  • 20.1.2020
Zpět na aktuality

Muži A - Kapitán Běloušek slavil třicátiny. Gól byl třešinkou na dortu

Zkušený stoper Písku Ondřej Běloušek, který třetí sezonu odvádí klubu cenné služby, oslavil sobotní významné životní jubileum stylově. V 60. minutě přípravného duelu s dorostem Dynama ČB zvyšoval po rohovém kopu již na 6:0. „Stačilo jen trefit branku,“ uvedl k trefě za vzduchu oslavenec.

Ondro, třicáté narozeniny jste oslavil gólem. Určitě potěšilo, že se to takhle sešlo, ne?
Byl to hezký dárek, i když to byl gól v přátelském zápase. Důležité bylo naše vítězství, dobrý výkon týmu a napravení reputace po minulém zápase ve Vlašimi.

Místo oslavování gólu jste se nejprve držel za hlavu. Byl to nějaký "šmudla"?
Šmudla to nebyl. „Peci“ zahrál výborně rohový kop a mně stačilo jen trefit bránu. To se mi povedlo, ale trefil jsem to trochu tváří a v chladném počasí to nepříjemně štíplo, takže proto ta má reakce.

Proti dorostencům jste si s chutí zastříleli. Byla to dobrá náplast na propadák ve Vlašimi?
Jak jsem říkal, chtěli jsme napravit nepovedený výsledek a druhý poločas z Vlašimi. Myslím, že se nám to podařilo a počet gólů je příjemné plus, které nám ukázalo, že góly přece jen umíme střílet.

V kabině se mohli spoluhráči těšit na sladkosti. Nachystali si na vás něco?
Po zápase byla sladká odměna, na které si pochutnali všichni v kabině. Nic zvláštního si pro mě nepřichystali, jen klasická přání a bohužel padaly narážky na můj věk a oslovení “dědku” také zaznělo (smích).

Jak jste kulaté narozeniny oslavil? Bolela vás hlava?
Oslavil jsem je jen s rodinou v domácím prostředí. Večer jsem byl v Sedlici na Mysliveckém plese a tam to samozřejmě probíhalo v poklidu a bez alkoholu.

V přípravě dostáváte zabrat. Dá se to vydržet, nebo byly i horší?
Příprava je vždycky nepříjemná a bolestivá. Obzvlášť ta zimní. Na druhou stranu víme, že fyzičku musíme nabrat, abychom z ní poté čerpali celou jarní část. Na podzim se ukázalo, že fyzicky jsme na tom byli dobře a bylo by škoda z toho nyní upustit. Každý trenér má jinou přípravu a každá má své pro a proti. Pro nás je důležité, že něčemu věříme, chceme v tom pokračovat a navázat na úspěšný podzim.

Napsal Michal Průcha, foto Jan Škrle

Generální partneři

Hlavní partneři

Hlavní mediální partneři

Mediální partneři