Aktuality

Muži A - Ve cvičném utkání si vyzkoušeli GPS zařízení

Muži A - Ve cvičném utkání si vyzkoušeli GPS zařízení

Na sobotní dopoledne, tedy těsně před odjezdem na soustředění do Maďarska, si fotbalisté Písku naplánovali přátelský zápas s třetiligovým týmem Zbuzan. Mělo jít o čtvrté přípravné utkání v rámci zimního přípravného období. Duel se Zbuzany se ale nakonec nehrál, neboť Středočeši se den před utkáním omluvili kvůli chřipce, která tým postihla.

Hráči Písku nicméně nezaháleli a zahráli si mezi sebou modelové utkání. „Sestavili jsme černý a oranžový tým. Poskládal jsem to tak, aby to bylo vyrovnané,“ prozrazuje trenér píseckých fotbalistů Milan Nousek ml. „Nevím to teď úplně přesně, mám ale dojem, že černí vyhráli 7:4. A kdo dal góly? Tak to už byste na mě chtěli moc, to si opravdu nevzpomenu,“ říká trenér.

Duel rozhodoval vedoucí mužstva Miroslav Grobár, který má bohaté zkušenosti s pískáním. „Řízení zápasu zvládl s přehledem, dokonce odpískal i jednu penaltu,“ směje se Nousek. Kouč přiznal, že lepší je zahrát si proti soupeři, tréninkové utkání i tak ale podle něj splnilo svůj účel. Zahráli si opravdu všichni, včetně těch, kteří by se normálně v přípravném duelu na hřiště třeba ani nedostali.

Chytré zařízení ve vestách

Kromě toho si fotbalisté vyzkoušeli hrát s GPS zařízením, které měří výkony sportovců. „Běžně to používají prvoligoví fotbalisté. Ukázalo nám to, kolik toho hráči naběhají a mohli jsme si udělat obrázek o jejich připravenosti. Je to zajímavé,“ vyzdvihuje jeden z přínosů modelového mače kouč. Lehká vesta se nosí na horní části těla a v zadní části má zabudované pokročilé GPS spolu s řadou inteligentních senzorů, které bezdrátově přenášejí data.

Po obědě se mužstvo Písku vydalo do maďarského městečka Celldömölk na soustředění, kde pobude až do úterního večera, kdy se vrací domů. „V pondělí si zahrajeme s místním celkem přátelský zápas. V hotelu, ve kterém budeme bydlet, budou veškeré rehabilitační procedury, takže bychom si měli také odpočinout. Změna prostředí a poznání něčeho nového nám bezesporu rovněž prospěje,“ těší se Milan Nousek společně s hráči na program nejbližších dnů.

Napsal Michal Havelka, foto Jan Škrle

Generální partneři

Hlavní partneři

Hlavní mediální partneři

Mediální partneři