Aktuality

Muži A - Zápas nebyl tak jednoznačný, jak vypadá skóre, míní obránce Štěpán Holý
  • 10.3.2020
Zpět na aktuality

Muži A - Zápas nebyl tak jednoznačný, jak vypadá skóre, míní obránce Štěpán Holý

Post levého obránce má v písecké sestavě poslední dobou pronajatý Štěpán Holý. Při ofenzívě hraje často hodně vysoko a na pár chvil se stává křídlem. Povedenou akci sehrál při prvním gólu v síti Vltavínu, když po jeho centru hlavičkoval dezorientovaný Abena za záda vlastního brankáře. Výkonem opět ukázal, že je moderním krajním obráncem a po zásluze byl vyhlášen nejlepším hráčem píseckého týmu. Třiadvacetiletý fotbalista hostuje v Písku od února 2018 z 1. FK Příbram, kde jako člen širšího kádru nasál atmosféru první ligy. K Otavě dojíždí z Prahy.

Štěpáne, těšil jste se po dlouhé zimní přípravě na první mistrák?
Zimní příprava byla poměrně dlouhá, tudíž jsem se samozřejmě už těšil na mistrák.

Vítězství 5:0 z úvodního střetnutí asi přesáhlo všechna očekávání, že?
Výsledek je krásný, ale musím říci, že až krutý pro soupeře, protože až tak jednoznačné utkání to nebylo.

Vltavín patří k nepříjemným a těžkým soupeřům. Jaké jste dostali pokyny od trenéra?
Vltavín je hodně nepříjemný soupeř, každý zápas s nimi je tvrdý boj. Měli jsme hrát svojí hru, co umíme a být trpěliví. A samozřejmě zodpovědní do defenzivy.

Po půlhodině jste byl u důležitého okamžiku, když váš centr nakonec skončil v síti soupeře. Jak jste celou tu akci viděl?
Dostal jsem balon do lajny, kde jsem postoupil souboj jeden na jednoho. Posunul jsem si to do lajny přes obránce a snažil se najít někoho v předbrankovém prostoru. A naštěstí pro nás to trefilo bránícího hráče a zapadlo to do brány.

Po přestávce měli hosté územní převahu, hrozili centry. Naštěstí jste tlak přečkali.
Ano, máte pravdu. Řekl bych, že jsme prvních patnáct minut druhé půle byli ještě v šatně. Soupeř nás nedokázal potrestat a my se z toho nakonec dostali a vrátili se k naší hře.

Co jste říkal parádě Tondy Presla z trestného kopu?
Tak k tomu není co dodat. Tonda má skvělou kopací techniku a tímto nám to jen potvrdil. Hlavně to pro nás byl velmi důležitý gól.

Nakonec se zrodil pro Vltavín až krutý výsledek. O tolik horší nebyl, ale po třetím gólu se úplně sesypal…
Určitě. Přidali jsme dvě branky během asi tří minut a to si myslím byla definitivní tečka zápasu. Dostat takhle dva rychlé góly není nic příjemného a těžko se do zápasu dostává a Vltavín to už nedokázal.

Jde o velice důležité vítězství, cítíte to také tak?
Samozřejmě. První zápas, mnoho očekávání, abychom potvrdili naše umístění z podzimu. Jsme rádi, že jsme to zvládli a budeme se nadále prát o nejvyšší příčky.

Byl jste vyhlášen nejlepším hráčem Písku. Potěšilo to?
Tak určitě potěšilo. Více mě ale těší, že jsme uhráli takový výsledek a předvedli dobrý výkon, na kterém můžeme dále stavět. Až na těch prvních patnáct minut druhé půle.

K příštímu utkání do Domažlic můžete jet v klidu, i když to na jejich horké půdě nebude snadné. Ale to není ve třetí lize, až na výjimky, žádný zápas, že?
Je to tak, žádný zápas ve třetí lize není jednoduchý. Každý může porazit každého. V Domažlicích to bude další velmi těžké utkání. Podobné, jako s Vltavínem. Těžký soupeř, tvrdý v soubojích, dobrý na balonu. Ale uděláme vše, abychom tam zvítězili a připsali si další body.

Napsal Michal Průcha, foto Miloslav Kusbach

Generální partneři

Hlavní partneři

Hlavní mediální partneři

Mediální partneři