Aktuality

Wermkeho mrzely zahozené šance. Gólu se snad dočkám příště, věří
  • 11.3.2020
Zpět na aktuality

Wermkeho mrzely zahozené šance. Gólu se snad dočkám příště, věří

Obě zimní posily FC Písek z druhé ligy nechyběly v základní sestavě v úvodním střetnutí s Vltavínem. Dvakrát skóroval Tomáš Froněk, střelecky se mohl uvést i záložník Roman Wermke. Příležitosti na to měl. A i když gól nedal, první start si užil: písecký tým vyhrál 5:0.

„Výborný výsledek,“ říkal po utkání na cestě do kabin v rozhovoru pro klubový web FCP. „Hlavně jsme chtěli vstoupit do jara vítězně, ale nakonec to vyšlo skvěle.“

Posila, jež na jaro hostuje v Písku z českobudějovického Dynama, nastoupila na své tradičním postu pravého záložníka. S hrou mužstva byla navýsost spokojená. „Musím říct, že se mi to hodně líbilo. První poločas byl skvělý. Jedinou kaňkou bylo deset minut na začátku druhého poločasu, kdy jsme byli zbytečně pod tlakem. Pak jsme se uklidnili a zase hráli naši hru. Góly padly rychle po sobě. Vltavín to položilo,“ shrnul první duel jarních odvet Wermke.

Do přestávky mohl být klid

Při svém sobotním debutu ve žlutém dresu měl blízko k premiérovému gólu. Po půl hodině dvakrát pronikl až před brankáře Pražanů Koblence. „Obě šance měly skončit gólem. Ani jednou jsem to nevyřešil dobře. Mrzí mě to. Snažil jsem se to odčinit, ale do dalších šancí jsem se už nedostal. Poločas mohl skončit 3:0 a mohli jsme mít do druhé půle klid. Zápas byl zbytečně dlouho na vážkách,“ litoval zahozených příležitostí, při nichž mířil do gólmana a nad. „Bylo by fajn dát gól při prvním startu, ale snad jsem si to nechal na příště,“ usmíval se.

V písecké kabině je jen něco málo přes dva týdny, s adaptací nebyl žádný problém. „Spoustu hráčů jsem znal, pro mě nic nového. Kluci mě přijali v klidu. Jinak je to tu super, jsem tu spokojený,“ prohlásil po prvním mistrovském mači.

Napsal Michal Průcha, foto Miloslav Kusbach

Generální partneři

Hlavní partneři

Hlavní mediální partneři

Mediální partneři