Aktuality

Konečně! Na společnou přípravu se těšíme, líčí hráči

Konečně! Na společnou přípravu se těšíme, líčí hráči

Výborně rozehranou sezonu v ČFL nemohl Písek kvůli „vyšší moci“ dotáhnout do zdárného konce. Před vypuknutím pandemie koronaviru stačil odehrát vítěznou domácí premiéru s Vltavínem (5:0), ale po vyhlášení nouzového stavu a předčasném ukončení amatérských soutěží byl s fotbalem na delší dobu utrum. Teď se písečtí hráči těší na první společný trénink po téměř dvouměsíční přestávce.

Do úvodního pondělního tréninku se zapojí kompletní třetiligový kádr. „Jsme rádi, že se po dlouhé době dostaneme na hřiště,“ vítá kouč A-týmu Milan Nousek ml. „V pondělí půjde napoprvé spíše o takový seznamovací trénink s míčem. Hlavně budeme chtít, aby se kluci zase nastartovali,“ říká Nousek.

Podmínky tréninkových jednotek budou omezené, než dojde k jejich další aktualizaci stanovených Ministerstvem zdravotnictví ČR. „Sice musíme trénovat po skupinách a dodržovat veškerá hygienická opatření, ale i tak se všichni těšíme. Vynucená přestávka byla dlouhá. Hráči sice měli individuální plány, ale kolektivní tréninky a práce s míčem chyběly,“ míní písecký kormidelník.

Hráči museli trávit volný čas převážně doma. Společného tréninku už se nemohou dočkat. „Hrozně se těším. Fotbal mi moc chyběl,“ sděluje z Brna Tom Ulbrich. „Na kluky i tréninkové jednotky se těším hodně. Byla to dlouhá pauza, ale bohužel takový je nebo byl stav a nikdo s tím nic neudělá,“ krčí rameny Filip Vacovský, který v jediném letošním mistrovském střetnutí nemohl nastoupit kvůli zranění. „Sval je snad stoprocentně v pořádku. Zatím jsem necítil žádnou bolest a nemusel si nějak ulevovat v individuálních trénincích,“ dodává stoper Písku.

Písečtí nebudou jen trénovat. Ve druhé polovině května se přihlásili na kvalitně obsazený šestičlenný turnaj, který pod názvem Letní liga pořádá SK Benešov.

Text: Michal Průcha, foto Jan Škrle, Miloslav Kusbach

Generální partneři

Hlavní partneři

Hlavní mediální partneři

Mediální partneři