Aktuality

Písek zajíždí k přípravě do Prahy. Na Strahově se utká s Vyšehradem
  • 18.5.2020
Zpět na aktuality

Písek zajíždí k přípravě do Prahy. Na Strahově se utká s Vyšehradem

Po návratu k tréninkovému procesu má A-tým FC Písek před sebou první přátelské střetnutí. V úterním odpoledni (17) bude na pražském Strahově soupeřem druholigovému Slavoji Vyšehrad.

Od 7. března 2020 po jediném jarním mistrovském utkání s Vltavínem to bude pro písecké třetiligové „áčko“ první střetnutí po koronavirové přestávce. „Vyšehrad nás požádal, zda bychom se s ním neutkali v jeho generálce před znovuzahájením druhé ligy. My to uvítali a vyšli mu vstříc. Bude to pro nás zajímavá konfrontace,“ řekl k úternímu zápasu trenér Písku Milan Nousek ml.

Písek naskočil do společných tréninků v pondělí 11. května. Zapojili se jak talentovaní dorostenci, tak i dva staronoví hráči. Shodou okolností oba slaví narozeniny v únoru.

S týmem trénují Koreš s Řezáčem

Po dvouletém působení v Rakousku za USV St. Oswald bei Freistadt trénuje s mužstvem Filip Řezáč (27 let). Příbramský odchovanec, který nakoukl i do ligového kádru (1 start), už u Otavy tři roky působil. V letech 2015-2018 sehrál v dresu FC Písek 83 zápasů a zaznamenal v ČFL rovných 30 gólů.

Odchovanec klubu Štěpán Koreš (31) strávil poslední dvě sezony v německém Nordhausenu ve 4. lize. V 18 letech zamířil do dorostu Slavie Praha a přes juniorku se probojoval až do A-týmu. Od roku 2014 hostoval v Mladé Boleslavi, Českých Budějovicích, ve Zlíně a Dukle Praha. V první lize odehrál 123 zápasů a vstřelil 18 gólů. Zkušeností má na rozdávání.

O možném příchodu zmiňované dvojice hovořil kouč Nousek: „Potřebuju je vidět. Takže teď je to ve fázi, že budou s námi trénovat. Pak budeme jednat, zda a za jakých podmínek by u nás mohli pokračovat. Jsou to kvalitní fotbalisté, to bezesporu. Uvidíme, jak vše dopadne.“ Dojde i na odchody. Do Jankova má nakročeno Petr Řehoř. V jednání je přestup Davida Kubiše do Blatné.

V sobotu dopoledne (23. 5. 2020) zajíždí Písečtí k úvodnímu duelu Letní ligy do Benešova. Výkop je stanoven v 10 hodin.

Napsal Michal Průcha, foto Jan Škrle

Generální partneři

Hlavní partneři

Hlavní mediální partneři

Mediální partneři