Aktuality

Startuje Letní liga. Písek hraje pro hospic Athelas
  • 22.5.2020
Zpět na aktuality

Startuje Letní liga. Písek hraje pro hospic Athelas

Sobotním dopoledním zápasem v Benešově vstoupí FC Písek do Letní ligy 2020 – Metal Conexion Cupu. Úvodní duel se bude těšit mediálnímu zájmu. Turnaj třetiligových mužstev má také charitativní podtext.

Letní ligu spolupořádá Benešov, představí se v ní šest třetiligových týmů. Domácí SK, Táborsko, Písek a trio béček Slavie (hř. H. Počernice), Bohemians (hř. Uhříněves) a Plzně. Kompletní program zápasů FC Písek najdete zde.

První duel obstaralo minulou neděli Táborsko s rezervou Slavie, v němž si po remíze 2:2 a penaltovém rozstřelu připsali dva body sešívaní. Sobotní střetnutí SK Benešov vs. FC Písek od 10 hodin bude vysíláno v přímém přenosu. Jak nám prozradili pořadatelé z benešovského oddílu, živý přenos bude z TV.com dublován na stream České televize s komentářem moderátora sportovní redakce ČT.

Přispějí na dobrou věc

Turnaj získal v posledních dnech charitativní rozměr. Hlavní sponzor Letní ligy, firma Metal Conexion, věnuje vítězi částku 25 tisíc korun s podmínkou, aby ji poskytl na charitativní účely. Každý z účastníků si má dopředu vybrat, komu ji daruje. K slavnostnímu předání šeku dojde za asistence médií, včetně České televize.

Písečtí fotbalisté si k tomuto bohulibému záměru vybrali Domácí hospic Athelas v Písku. Vyhrát mu mohou až padesát tisíc korun. Vedení klubu FC Písek totiž charitativní podtext Letní ligy oslovil a prostřednictvím svého generálního partnera, společnosti Casta, a.s., věnuje vybranému hospici stejnou částku bez ohledu na konečné umístění v turnaji.

Domácí hospic Athelas poskytuje péči, pomoc a podporu terminálně nemocným (umírajícím) pacientům, kteří si přejí být doma. Umožňuje jim důstojně a v kruhu své rodiny a přátel prožít poslední etapu svého života. Organizace vznikla v prosinci roku 2014 a sídlí před areálem Nemocnice v Písku.

Bratrský souboj v Semicích

A-tým FC Písek bude hrát v sobotu na dvou frontách. Hráče 30členného kádru potřebují trenéři vidět v akci, a tak se zítra rozdělí na dvě party. První vyrazí ráno do Benešova, druhá do spřátelených a blízkých Semic, kde sehraje od 17 hodin přátelské utkání s účastníkem I. A třídy.

Zápas v Semicích bude pikantní pro kouče Milana Nouska ml., neboť soupeře trénuje jeho mladší bratr Marcel. Bývalý fotbalista Písku dovedl tým FC Alko po předchozí záchraně k mimořádnému úspěchu. Byť se sezona nedohrála, Semičtí atakovali nejvyšší příčky a skončili třetí.

Napsal Michal Průcha, foto Jan Škrle

Generální partneři

Hlavní partneři

Hlavní mediální partneři

Mediální partneři