Aktuality

Co jsme předvedli, to byla ostuda, komentuje porážku od Benešova písecký kapitán Antonín Presl
  • 18.6.2020
Zpět na aktuality

Co jsme předvedli, to byla ostuda, komentuje porážku od Benešova písecký kapitán Antonín Presl

Pandemie covid-19 otřásla celou zeměkoulí a pořádně zamávala také se sportovním světem. Z českých fotbalových soutěží se po nucené karanténě dohrávaly jen 1. a 2. liga, zatímco v nižších patrech přišly ke slovu jen improvizované akce. Třetiligový Písek se zapojil do šestičlenné Letní ligy. Odvetnou sérii pěti zápasů načali žlutomodří ostudnou domácí porážkou s posledním Benešovem.

Obrázek úvodních minut ukazoval na jasnou záležitost z pohledu Jihočechů, kteří fotbalově vysoko převyšovali nezformovaného protivníka. Jenže domácí přidávali k promarněným šancím postupně stále víc nepřesností a chyb, až se z mužstva stal soubor nešťastníků. Nedařilo se vůbec nic. Hostům stačila jedna rychlá akce ve 36. minutě, z níž vytěžili rozhodující gól. „Ukázalo se, že když nebudeme pracovat a začneme si myslet, že nám to na trávníku půjde samo, tak to nepůjde ani proti takovému soupeři, jakým je Benešov. Nechci ho degradovat, ale byl to jeden z nejslabších týmů, které se tady představily,“ uvědomoval si kapitán poražených Antonín Presl.

Brzy dvaatřicetiletý (6. srpna) ofenzivní záložník nehledal příčiny špatného výkonu v ukolébání ze zdánlivé neškodnosti benešovského celku a nebál se vykreslit realitu. „Nechci být příliš kritický, ale hrozně mi vadí přístup některých hráčů, přestože jsme v podstatě hráli jenom přátelák. Podle mne si tady skoro každý dělá, co chce. Všichni se považují za fotbalisty, ale většina z nich musí ještě hodně pracovat, aby se odtud vůbec někam posunuli. Možná to stačí na třetí ligu, ale co jsme tady dneska předvedli, to byla ostuda,“ mluvil otevřeně.

Půlka kluků si hraje na schovávanou

Ve druhé půli získali Středočeši ještě jednu velkou příležitost, z níž mohli pečetit výsledek. Naštěstí ji zmařil střídající dorostenec v písecké brance Václav Pícha. Na straně domácích se brzy po změně stran přiblížil k vyrovnání Martin Voráček, ve zbývajícím čase ale favorité předváděli jen fotbalový odvar. V úvodním poločase, který ještě nebyl tak hrozný, si vytvořili několik šancí. Antonín Presl měl nejméně tři. „Vyřešil jsem to špatně,“ přiznal bez obalu. „Měl bych to dávat, ale nechci rozebírat jednotlivé akce. Šlo v podstatě o přípravu. Mnohem víc mě mrzí předvedená hra. Půlka kluků si tady hraje na schovávanou namísto toho, aby se předvedli trenérovi,“ odmítl chodit kolem horké kaše.

Turnaj třetiligových týmů, označený jako Metal Conexion Cup Letní Liga, nepovažuje písecký kapitán vcelku logicky za adekvátní náhradu za předčasně ukončenou soutěž. „Důležité je, že alespoň hrajeme nějaké zápasy a prožíváme emoce, i když teď jsou zrovna negativní. Člověk může ze sebe dostat to dobré i to zlé. Čekali jsme na to tři měsíce. Většinou se potkáváme s kvalitními soupeři a je to určitě lepší, než jenom trénovat. V našem týmu se najdou samozřejmě i klady, ale souboj s Benešovem byl takový, že vypadli dva hráči ze základní sestavy a nikdo je nenahradil. Prostě, dneska jsme nehráli dobře všichni,“ uzavřel své hodnocení.

Napsal Ladislav Lhota, foto Jan Škrle

Generální partneři

Hlavní partneři

Hlavní mediální partneři

Mediální partneři