Aktuality

Nabitý domácí program. Ve středu s Plzní B, v pátek s Táborskem
  • 23.6.2020
Zpět na aktuality

Nabitý domácí program. Ve středu s Plzní B, v pátek s Táborskem

Fotbalisté Písku sehrají v tomto týdnu dvě domácí střetnutí v rámci Letní ligy. Jak béčku Viktorie Plzeň, tak Táborsku plánují oplatit venkovní porážky.

Dva z posledních tří domácích zápasů odehrají Písečtí během tohoto pracovního týdne. Ve středu 24. června od 17 hodin se uskuteční osmé utkání Letní ligy proti rezervě plzeňské Viktorky. V prvním klání prohrál Písek na západě Čech těsně 1:2 (více zde), což byla zároveň první porážka v jarním náhražkovém turnaji.

Hořký konec mělo pro Písek derby v Táboře na Kvapilce, kde po výborně odehraném prvním poločasu a náskoku 1:0 prohrálo třemi góly v závěrečné čtvrthodině 1:3 (více zde). Odveta regionálního derby je naplánována v pátek 26. června od 19,30 hodin a dohrávat se bude za umělého osvětlení.

Táborsko pondělní porážkou v dohrávce na Svépomoci s Bohemians B (0:2) přišlo o vedoucí pozici, na níž poskočili sérií pěti výher rozjetí klokani. „Mrzí mě, že jsme na táborském tradičním stadionu nepředvedli divákům lepší výkon, ale objektivně jsme na to opravdu neměli. Chyběly nám lehkost, pohyb. Zápasů je hodně, mám obavy o zranění hráčů, a tak přemýšlím, jak turnaj dohrát,“ uvedl v hodnocení táborský kouč Miroslav Brožek.

Přesná střelba dělá největší starosti Nouskovým svěřencům, kteří z posledních pěti zápasů vytěžili jen dva body se Slavií B. Herní pohodu narušila zranění a ztráta formy některých opor v ofenzivě. V Uhříněvsi s Bohemians B dostala příležitost hodně omlazená sestava, ale výkonem rozhodně nezklamala. „Proto tyhle zápasy hrajeme, aby šanci dostali všichni a ukázali, jak na tom jsou. Máme kvalitní hráče, musíme se ale zaměřit na koncovku, abychom byli na podzim lépe připravení,“ poznamenal trenér Nousek.

Aktuální tabulka Letní ligy

1. Bohemians Praha B 8 13:14 15
2. FC MAS Táborsko 7 15:10 13
3. FC Viktoria Plzeň B 7 19:14 12
4. SK Slavia Praha B 7 16:12 9
5. SK Benešov 8 7:18 9
6. FC Písek 7 11:13 8

Napsal Michal Průcha, foto Jan Škrle

Generální partneři

Hlavní partneři

Hlavní mediální partneři

Mediální partneři