Aktuality

Písek se v poháru utká s Českým Brodem

Písek se v poháru utká s Českým Brodem

V prvním kole nadcházejícího ročníku Mol Cupu se písecký tým představí v Českém Brodě, kde se na hřišti Na Kutilce střetne v polovině srpna s účastníkem divize o postup do další fáze.

Smutek z předčasně ukončené sezony zavládl nejen v Písku, ale i v táboře jeho prvního pohárového soupeře. Český Brod po přechodu z divizní skupiny C (9. místo) odehrál ve skupině B mimořádný půlrok a s šestibodovým náskokem a jedinou porážkou na kontě obsadil pod trenérskou taktovkou Jiřího Kafky první místo. V týmu patří k oporám známá jména jako Fikejz, Kejha, střelec Herzán a především exligista Tomáš Hrdlička. V českobrodském kádru je i bývalý útočník Čížové Petr Jindřich (32).

Fotbal v Českém Brodě má dlouholetou tradici. Studenti jej zakládali již v roce 1898 a je tak pátým nejstarším klubem české fotbalové historie. Jako trenéři tu působili internacionálové Antonín Puč, Josef Bican či Ota Hemele. Nejslavnějším obdobím klubu byla první polovina 90. let minulého století a šestiletá účast v ČFL (1992-98). Po pádu do krajského přeboru hraje úspěšně v divizi od ročníku 2012/2013.

Zrušené předkolo poháru

Vloni zajížděl Písek k pohárovému předkolu do Dobříše, letos bylo na rozdíl od minulých let kvůli pozdějšímu startu nadcházející sezony výkonným výborem FAČR zrušeno. Začíná se rovnou prvním kolem. Pro fotbalisty Písku to bude zároveň generálka na start třetí ligy.

Program 1. kola (15. srpna 2020): Kosmonosy - Aritma Praha, Komárov - Ústí nad Labem, Vysoké Mýto – Zápy, Libiš - Loko Vltavín, Březová – Zbuzany, Srbice – Sokolov, Most/Souš - Králův Dvůr, Sedlčany – Vyšehrad, Admira Praha - Dukla Praha, Brandýs nad Labem – Domažlice, Velké Hamry – Vlašim, Libčany - Chlumec nad Cidlinou, Sparta Kolín – Pardubice, Letohrad – Chrudim, Dvůr Králové - Ústí nad Orlicí, Motorlet Praha - Meteor Praha, Chomutov - Povltavská fotbalová akademie (Štěchovice), Přepeře - Varnsdorf

Napsal Michal Průcha, foto Jan Škrle

Generální partneři

Hlavní partneři

Hlavní mediální partneři

Mediální partneři