Aktuality

Letní přípravu vyplní sedm zápasů

Letní přípravu vyplní sedm zápasů

Domácím zápasem s béčkem Slavie Praha ukončili fotbalisté A-týmu FC Písek jarní přípravný blok před novou sezónu. Hráči si nyní užívají čtrnáctidenního volna a ve druhé polovině července se vrhnou do letní přípravy.

„Sejdeme se v pondělí 20. července, hned ve středu máme přípravné utkání s béčkem Dynama, v sobotu jedeme do Katovic,“ říká k programu letní přípravy trenér Milan Nousek ml. „Skočíme do toho takhle pěkně hned v úvodním týdnu. Prvních čtrnáct dní v letní přípravě budeme trénovat každý den.“

Přes léto si FC Písek naplánoval sedm přátelských zápasů, šest sehraje na domácím trávníku. Nejatraktivnějším soupeřem bude béčko Sparty Praha, nechybí ani tradiční sparingpartneři jako devatenáctky Plzně a Příbrami, Katovice, nově rezervy Dynama ČB a Dukly Praha. Generálkou bude pohárový duel v Českém Brodě. Nový ročník ČFL zahájí Písek 21. srpna 2020 v Praze s Vltavínem.

Valenta zůstane v Praze

Po skončení uplynulé sezony dojde i na změny v kádru. Po roce odchází jedna ze stálic v základní sestavě. „Momentálně můžeme odprezentovat odchod Tomáše Valenty, který se přesouvá do Motorletu,“ prozradil přestup ke konkurenci Nousek. Odchovanec Slavie Praha Valenta odehrál ve žlutomodrých barvách v nedohrané sezoně 13 zápasů a vsítil 7 gólů.

„Řešíme některé další změny, uvidíme v horizontu jednoho nebo dvou týdnů. Samozřejmě zbývá ještě během přípravy dostatek času něco doladit a můžeme doplnit mužstvo na postech, kde by nás něco tlačilo. Teď na konci sezony říct, v jakém složení nastoupíme do přípravy, je trošku složité. Každopádně máme příslib, že zůstanou Satrapa, Běloušek, Sajtl, Heldové, čili dosavadní týmová osa,“ poznamenal Nousek.

Plán přípravných zápasů

St 22.07. 17:00 FCP – SK Dynamo Č.B. B
So 25.07. 17:00 SK Otava Katovice - FCP
St 29.07. 17:00 FCP - 1. FK Příbram U19
So 01.08. 10:15 FCP – AC Sparta Praha B
So 01.08. 13:00 FCP kombinovaný – FK Olešník
St 05.08. 17:30 FCP – FC Viktoria Plzeň U19
So 08.08. 10:15 FCP - Dukla Praha B
So 15.08. 17:00 SK Český Brod – FCP (MOL Cup, 1. kolo)

Napsali Michal Průcha, Ladislav Lhota, foto Jan Škrle

Generální partneři

Hlavní partneři

Hlavní mediální partneři

Mediální partneři