Aktuality

Sobotní dvojzápas obstará tandem Slavia U19 a Olešník
  • 31.7.2020
Zpět na aktuality

Sobotní dvojzápas obstará tandem Slavia U19 a Olešník

Letní příprava se v parných prázdninových dnech pomalu blíží do druhé poloviny. První srpnovou sobotu podstoupí písečtí fotbalisté dvě domácí utkání po sobě. Kvůli koronavirové nákaze museli v programu přípravy změnit dva soupeře.

Původně měla přijet do Písku sparťanská rezerva, která tu měla stejně jako vloni absolvovat letní soustředění. „Sparťanský B-tým přerušil přípravu na sezonu z důvodu výskytu onemocnění Covid-19 v týmu. Béčko bude následujících 14 dní z rozhodnutí vedení v karanténě a ruší se tak soustředění v Písku. Dále bude režim B-týmu koordinován se zástupci hygieny,“ informovali sparťané na sociálních sítích.

Hráči se nakazili po večírku v jednom z pražských nočních klubů. Hygienici nahlásili téměř sedmdesát nakažených koronavirem a komplikace se nevyhnuly ani dalším klubům. Přerušit přípravu a zamířit do karantény musely také rezervy Bohemians a Dukly, kde po plošném testování hráčů, kteří přišli do styku s nakaženými, potvrdili jednotky pozitivních případů i v dorosteneckých družstvech U19 a U18.

Právě Dukla Praha B měla být v sobotu 8. srpna posledním domácím soupeřem letošního léta, ale stejně jako u Sparty k utkání nedojde. Béčko z Julisky nahradí Slavoj Č. Krumlov.

Dorost Slavie převzal Hyský

Devatenáctka mistrovské Slavie Praha odehraje v sobotu dopoledne (10,15) druhý ze tří přípravných zápasů na českém jihu. Napoprvé se představila v Katovicích, kde po přestřelce 7:7 promarnila čtyřgólový náskok. Generálku sehraje v Č. Budějovicích s dorostem Dynama. Po nucené jarní přestávce přešel dosavadní trenér béčka Martin Hyský k dorostu U19.

Olešník, druhý ze sobotních protivníků (od 13 hod.), vstoupil do letní přípravy už bez expíseckého záložníka Miroslava Grobára, který přestoupil do divizního Sokola Lom. Na domácím Memoriálu Miloslava Ježka skončil druhý, v poslední přípravě podlehl doma Soběslavi 1:3.

„Hráče rozdělíme do dvou skupin, aby si zahráli. Příležitost dostanou všichni,“ poznamenal před sobotními zápasy trenér Milan Nousek, jehož svěřenci podstoupili dva dvojzápasy už v jarní přípravě. Na domácí půdě v Letní lize s Bohemians B a přátelsky s Lomem.

Zbývající program přípravy

St 05.08. 17:30 FCP – FC Viktoria Plzeň U19
So 08.08. 10:15 FCP – FK Slavoj Č. Krumlov

Napsal Michal Průcha, foto Jan Škrle

Generální partneři

Hlavní partneři

Hlavní mediální partneři

Mediální partneři