Krátké zprávy
  • Členské karty FCP zůstávají v platnosti i pro tuto sezónu a opravňují k volnému vstupu na domácí zápasy.

Aktuality

V páteční předehrávce zajíždíme do Králova Dvora

V páteční předehrávce zajíždíme do Králova Dvora

Druhé venkovní utkání sezony 2020/21 odehrají písečtí fotbalisté na hřišti FK Králův Dvůr. Páteční předehrávka 3. kola Fortuna ČFL má výkop v 17.30 hod.

Minulý podzim Písečtí u „cábelíků“ smolně prohráli gólem v závěru 2:3. Králův Dvůr doposud odehrál jen úvodní domácí střetnutí s Povltavskou akademií (bývalé Štěchovice), v němž po dvou zcela rozdílných poločasech zvítězil těsně 3:2, když všechny gól zaznamenal do 39. minuty. Další zápas byl odložen kvůli karanténě ve sparťanském béčku.

Sestava Toman – Bouček, R. Novák, Hell, Blažek – Dvořák, Šebek, Kilián, Janota (60. Krejdl), Beňo (67. Osvald) – Kůžel (87. Zelenka) se pravděpodobně v páteční střetnutí o tolik nezmění. Nově hájí branku „cábelíků“ Toman, z Příbrami přišli Janota (otec Petr začínal s fotbalem v Písku) a Kilián, velkou posilou by měl být záložník Dvořák, který odehrál v druholigovém Sokolově devět sezon.

Navázat na výkon s Domažlicemi

Trenér Písku Milan Nousek ml. budeme mít k dispozici téměř kompletní kádr. „Až na maroda Hrachovce a novice Koreše, který je v rekonsvalenci po operaci kolene,“ prozradil aktuální zdravotní stav v kabině. Na comeback Štěpána Koreše si budeme muset ještě chvilku počkat. „Zatím vyklusává, bude to chtít čas,“ dodal, že nechtějí uspěchat návrat zkušeného záložníka na trávník.

Na horké půdě Králova Dvora se Písečtí pokusí zabodovat. „Rádi bychom navázali na výkon s Domažlicemi. Jen se musíme vyvarovat zbytečných zaváhání v obraně,“ upozornil Nousek na pět inkasovaných gólů, které mu připomněly neúspěšný rozjezd loňské sezony. Tu letošní celkově brzdí karanténa. Ani třetí kolo ČFL se neodehraje kompletní. Ambiciózní béčko Sparty Praha doposud neodehrálo ani jedno střetnutí. Podruhé odloženo má Hostouň. Nucené volno budou mít znovu Domažlice, tentokrát z důvodu účasti hráčů béčka Slavie v mládežnických reprezentacích.

Na plné obrátky se rozjely mládežnické soutěže, v nichž mají zastoupení písecké celky. Po pětigólových porážkách s plzeňskými viktoriány přivítají dorostenecká družstva v neděli odpoledne Benešov (14.45 a 17.00). Starší žáci U15 a U14 hostí v sobotu Rokycany (10 a 12). Mladší žáci U13 a U12 cestují v sobotu do Prahy k boji o ligové body s Aritmou (10).

Napsal Michal Průcha, grafika David Janoušek

Generální partneři

Hlavní partneři

Hlavní mediální partneři

Mediální partneři