Krátké zprávy
  • Členské karty FCP zůstávají v platnosti i pro tuto sezónu a opravňují k volnému vstupu na domácí zápasy.

Aktuality

Na Benešov si posvítíme celý zápas
  • 10.9.2020
Zpět na aktuality

Na Benešov si posvítíme celý zápas

V pátek večer se fotbalisté Písku utkají v rámci 4. kola České fotbalové ligy na svém stadionu s Benešovem. Půjde o souboj dvou týmů z horní poloviny tabulky. Písek je v aktuální tabulce šestý, Benešov s jedním bodíkem navíc čtvrtý.

Oba soupeři se naposledy potkali v Letní lize. Písek uspěl na půdě Benešova, Středočeši naopak vyhráli u Otavy. „Utkáme se s tradičním soupeřem, že bychom ale měli Benešov načtený, to bych neřekl. Oproti létu se jeho kádr určitě zkvalitnil. Přišel Mario Lička, který je na třetí ligu nadstandardním hráčem. Pak mají běhavé mladíky, kteří hrají na zkušené hráče, jako jsou právě Lička nebo Kalod,“ upozorňuje před pátečním utkáním trenér Písku Milan Nousek.

Zápas bude jiný i tím, že tentokrát půjde o mistrovské body. Písek hraje doma a povinnost mu velí vyhrát. „Uvidíme podle průběhu zápasu, ale každopádně chceme uhrát co nejvíc bodů, nejlépe všechny tři. Doma ani na nic jiného pomýšlet nemůžeme, i když utkání se může vyvíjet jinak a třeba budeme spokojení i za dva body,“ má jasno Nousek.

Duel s Benešovem bude speciální i tím, že se hraje od 19.30 hodin, to znamená, že celých devadesát minut se odehraje za umělého osvětlení. „Bude to určitě atraktivnější pro hráče i diváky, a myslím, že to zvedne celkovou úroveň zápasu,“ těší se trenér.

Až na rekonvalescenty Hrachovce s Korešem má Milan Nousek všechny hráče k dispozici. Koreš už se zapojil do tréninků, a kouč věří, že během podzimu se písecká posila na trávníku určitě objeví. „Čekáme jen na výrok disciplinární komise ohledně startu Miroslava Maříka, jenž byl minule v Králově Dvoře vyloučen, jinak jsme kompletní,“ říká před utkáním s Benešovem trenér Nousek.

Napsal Michal Havelka, grafika Ondřej Janoušek

Generální partneři

Hlavní partneři

Hlavní mediální partneři

Mediální partneři