Aktuality

Štěpán Koreš: Škoda, že fanoušci nemohou do ochozů
  • 8.10.2020
Zpět na aktuality

Štěpán Koreš: Škoda, že fanoušci nemohou do ochozů

S fotbalem začínal Štěpán Koreš (31) v Písku a v osmnácti odešel do pražské Slavie. Vrátil se v létě a po třinácti letech se dočkal premiéry v A-týmu mateřského klubu. Poprvé nastoupil po zranění v sobotu v Příbrami na posledních šestadvacet minut za stavu 1:3 pro Písek.

Jak jste se těšil na trávník?
Těšil jsem se hodně, protože od února jsem vlastně nehrál. Na jaře byly soutěže zrušeny kvůli koronaviru a v červnu jsem podstoupil operaci kolena.

Jak to nyní s vaším zraněním vypadá?
Už se začínám dávat do pořádku, koleno bolí stále méně. Už jsem absolvoval asi dvanáct tréninků a teď to musím dohnat hlavně po kondiční stránce.

Zřejmě bylo příjemné naskočit do utkání v době, kdy jste byli na koni a nevypadalo to, že by Příbram byla schopna duel zvrátit?
To se člověku hned nastupuje líp, než kdybychom prohrávali. Pak už jsme drželi balon a hru kontrolovali. V pohodě jsme to dohráli a nemuseli jsme lítat bez míče. To mi vyhovovalo.

V prvním poločase to však příliš nevypadalo, že byste v Příbrami mohli o tři branky vyhrát...
Do druhého poločasu jsme udělali dvě změny. Trenérovi vyšel tah se střídáním, když na hřiště poslal Tondu Presla. Dal gól, rozjížděl akce a ve druhé půli byl hlavním hnacím motorem mužstva. To se povedlo. Jsme rádi, že jsme to dokázali otočit, protože šlo o důležitý zápas.

Zdálo se, že čtrnáctidenní karanténa se na vás příliš neprojevila. Alespoň ne po fyzické stránce, když váš výkon postupně gradoval...
Zpočátku ta pauza znát byla, ale psychicky nám pomohl gól na začátku druhé půle. Jak jsme se dostali do vedení, hned se nám běhalo o hodně lépe. Karanténa náš výkon v první půli asi trochu ovlivnila, ale nelze se na to vymlouvat, protože takhle to mají i jiné týmy.

Bude vás stát premiéra nějaké zápisné?
Zápisné určitě nějaké bude. Hned druhý den mi to hlásili, kluci se přihlásí rádi. Budu muset něco zaplatit.

Na sobotní zápas s pražským Motorletem jste připraven?
Budu připraven, s trenérem jsme se však zatím nebavili, jestli půjdu od začátku nebo nastoupím až v průběhu utkání. Myslím, že po tom minulém vydařeném obratu trenér moc do sestavy zasahovat nebude. Uvidíme.

Každopádně vaši případnou domácí premiéru neuvidí písečtí fanoušci.
To mě mrzí, ale situace je teď špatná. Budeme vidět za čtrnáct dní, jestli se to zlepší a současné restrikce budou zmírněny.

Co říkáte na dosavadní průběh soutěže, který je ovlivněn odkládáním zápasů?
Ideální to není. Myslím si, že když se pohybujeme na vzduchu, riziko nákazy je minimální. Moc s těmi opatřeními nesouhlasím, ale nedá se nic dělat. Jako tým se s tím musíme vyrovnat.

Napsal Michal Havelka, foto Jan Škrle

Generální partneři

Hlavní partneři

Hlavní mediální partneři

Mediální partneři