Aktuality

Po měsíci zase doma. Písek hostí před pauzou Motorlet
  • 9.10.2020
Zpět na aktuality

Po měsíci zase doma. Písek hostí před pauzou Motorlet

Písečtí fotbalisté v sobotu odehrají proti hostujícímu Motorletu Praha šestý z původních osmi zápasů letošního ročníku Fortuna ČFL a pokusí se navázat na minulou výhru v Příbrami. Kvůli koronavirové pandemii se zápas uskuteční bez diváků.

Motorlet po sedmi odehraných zápasech figuruje na šestém místě tabulky a jeden čas dokonce neúplnou tabulku vedl. V uplynulém kole prohrál v Jinonicích s rezervou Sparty Praha 1:3 a ve středeční dohrávce ve Štěchovicích s Povltavskou FA získal jen bod po prohře na penalty (1:1). Trenér Martin Poustka poslal na štěchovický trávník sestavu Mihálek - Gilian, Hauer, Rothe, Čepelák - Žaloudek - Suk, T. Valenta (87. Blažek), Rataj (65. Bitto), Rossmann (57. Walter) - Fotr.

V loňské nedohrané sezoně Písek zvítězil doma nad Motorletem 3:0, když se postupně trefili v 10. minutě Valenta, 40. Běloušek, 90. z penalty Presl. Tomáš Valenta bude v sobotu dopoledne stát na druhé straně barikády. V létě přestoupil právě do Motorletu.

Po sobotním střetnutí následuje čtrnáctidenní přestávka, kterou kvůli vzrůstajícímu nárůstu počtu onemocněných cividem 19 nařídilo ministerstvo zdravotnictví. Od pondělí 12. října budou minimálně na dva týdny zastavené všechny fotbalové soutěže.

Už ve středu měli Písečtí hrát dohrávku v Sokolově. Termínová listina ale není nafukovací. „Vůbec netuším, kdy ty odložené zápasy sehrajeme. Asi se bude hrát až do prosince nebo během zimní přestávky na umělkách,“ přemítal písecký trenér Milan Nousek. A další odkládání zápasů může přijít…

Mládežnické celky FC Písek cestují na venkovní stadiony. V sobotu dopoledne starší žáci na Kladno a mladší do Rokycan, dorosty v neděli do Prahy proti Žižkovu. Pak se fotbalový kolotoč na nějaký čas zastaví.

Napsal Michal Průcha, foto Jan Škrle

Generální partneři

Hlavní partneři

Hlavní mediální partneři

Mediální partneři