Aktuality

S Filipem Vacovským o těžké době
  • 23.11.2020
Zpět na aktuality

S Filipem Vacovským o těžké době

Stoper píseckého A-týmu Filip Vacovský (22 let) se celé jaro zotavoval ze svalového zranění, a když konečně v plné formě naskočil do hry, zasáhla podruhé korona…

Filipe, jak trávíte tuhle nelehkou dobu bez fotbalu?
No není to nic jednoduchého, ale nějak to zvládám jako všichni ostatní. Sleduji internet a doufám, že se to brzy uvolní.

Co studium či práce? To vám nezavřeli?
Škola je samozřejmě zavřená, takže se učím z domova přes on-line výuku. Posílám a plním úkoly, ale je to zvláštní takhle se učit.

Tušil jste po nařízeni? hrát bez diváků, že se soutěž zastaví úplně?
Doufal jsem, že to tak nebude a sezóna se dohraje, ale bohužel vláda to tak nařídila a musíme to respektovat.

Stihne se vše dohrát?
Myslím si, že by všichni chtěli, aby se soutěž dohrála a byla úplná. Už by to byla druhá nedohraná sezóna a to pro ČFL není nic dobrého. Takže doufám, že ano.

Jak se vám hrálo bez fanoušků?
Je to velký rozdíl hrát s fanoušky a bez fanoušků. Když hrajete doma, cítíte podporu místních fandů a je to pro každý tým vždy lepší.

Podzim jste začal na střídačce. Po svalovém zranění jste se dával dlouho do kupy, navíc na vašem postu se chytil mladíček Mařík. Překvapil vás svými výkony?
Myslím si, že nás všechny příjemně překvapil a osobně jsem byl rád, že se náhrada našla takhle rychle. Pro mě bylo prioritou pořádně se uzdravit a být zdráv na zbytek sezóny.

Nakonec jste se zase vrátil do základní jedenáctky. Cítil jste, že už je to zase ono?
Vždy to může být lepší a byl jsem rád za možnost se vrátit, ale především jsem byl rád, že mi nikde nic nepíchlo nebo jsem si něco neutrhl.

V posledním střetnutí s Motorletem jste se zapsal mezi střelce. Po jaké době to bylo a co tomu říkali v kabině? Ocenil to i pokladník?
Gól jsem dal po dlouhé době a byl jsem za něj rád. Pomohl jsem týmu k vítězství a to bylo důležité. Za gól už jsem naštěstí platil, takže to jde mimo mě (usměje se).

Kdy jste se viděli se spoluhráči naposledy? Jste v kontaktu?
Se všemi spoluhráči jsem se naposledy viděl na tréninku v polovině října. S některými se občas vidím nebo jsme v kontaktu přes sociální sítě.

Trenér Nousek vám rozdal individuální plány. Jak se vám ho daří plnit?
Tak zatím to plním, jak to jen jde. Je to na každém jak se bude připravovat. Důležité bude, jak na tom budeme v lednu.

Jak koušete různá vládní nařízení? Dodržovat se musí, ale některá postrádají logiku…
Na některé rozhodnutí mám svůj názor, ale na to jsem malý pán, abych něco měnil, takže poslouchám jako zbytek lidí. Snažím se být ohleduplný vůči rodině.

Vánoce se blíží. Už nakupujete dárky?
Zatím to vůbec neřeším. Dárky kupuji většinou na poslední chvíli.

Napsal Michal Průcha, foto Jan Škrle

Generální partneři

Hlavní partneři

Hlavní mediální partneři

Mediální partneři