Aktuality

Miroslav Grobár: Fotbal nám moc chybí
  • 12.2.2021
Zpět na aktuality

Miroslav Grobár: Fotbal nám moc chybí

Amatérský fotbal má už dlouho nedobrovolnou přestávku. O tom, kdy se znovu kopne do míče, jsme debatovali s vedoucím A-týmu a členem výkonného výboru FC Písek Miroslavem Grobárem.

Na posledním odehraném podzimním utkání s Motorletem Praha Miroslav Grobár správně odhadoval, že bylo posledním v minulém roce… „Letos se vidíme naposledy,“ prorokoval tehdy předčasný konec fotbalu. Druhá vlna epidemie přerušila veškeré sportovní dění.

V prosinci stihli Písečtí jen pár tréninků, lednová příprava ani nezačala. Hráči se stále připravují individuálně či maximálně ve dvojicích. „Kluci trénují samostatně a plní zadání od trenérů. I když jsme dostali výjimku, nemáme kde trénovat, protože areál patřící městu je kvůli nouzovému stavu stále uzavřený,“ vysvětluje, proč nemohou společně trénovat. Z ČFL se tak společně připravují jen K. Vary, Domažlice a ligová béčka.

Na konci ledna měla třetí liga odstartovat dohrávkami z podzimu. Bylo jasné, že kvůli zhoršené epidemické situaci v celé zemi jen tak nezačne. Kdy se tedy rozjede? Termínová listina se změnila již třikrát. Začít by se nakonec mělo 27. - 28. března.

„Uvidíme, co se stihne. Vypadá to, že možná budeme rádi, aby se dohrála podzimní část. Splnilo by se požadovaných 50 procent a soutěž by měla postupující i sestupující. Kdyby se tedy odehrála jen polovina, nemá zrovna lehký a příznivý los,“ uvědomuje si Miroslav Grobár.

S dohrávkami bude problém

Písečtí mají navíc ještě dvě dohrávky se Sokolovem a K. Vary. Dnes už je jasné, že se celá soutěže neodehraje kompletní. „Absolutně nereálné,“ kroutí hlavou nad porcí 24 zápasů.

Naskýtá se otázka, zda by nebylo lepší sezonu předčasně ukončit a začít nanovo v červenci. „Myslím si, po zkušenostech z loňska, pokusit se soutěž dohrát,“ míní Grobár. Třeba písečtí hokejisté už předčasně skončili.

Covid nepřerušil jen rozehranou sezonu, ale i slibná jednání o spolupráci s prvoligovým SK Dynamo Č. Budějovice. „Čekáme na další schůzku. Někteří mladíci vycházející z budějovické U19 by se mohli rozehrávat u nás,“ uvádí hlavní bod spolupráce. S novým rokem doznal třetiligový kádr FC Písek pár změn. Došlo i na odchody.

Padesátiletý Miroslav Grobár byl víkend co víkend zvyklý trávit na hřišti. Prošel si snad všemi rolemi – hráč, rozhodčí, trenér či funkcionář. Fotbal hraje a trénuje i syn Miroslav. Volného času je teď až příliš. „Rodina je samozřejmě spokojená. Trávíme společně veškerý čas. Dali jsme se na zimní sporty. S manželkou jezdíme lyžovat na Šumavu,“ prozrazuje novou náplň víkendů na běžkách. „Snad se vše vrátí do starých kolejí. Fotbal mi hodně chybí,“ dodává Miroslav Grobár, že bez kulatého nesmyslu a dění kolem to není ono.

Napsal Michal Průcha, foto Jan Škrle

Generální partneři

Hlavní partneři

Hlavní mediální partneři

Mediální partneři