Krátké zprávy
  • Členské karty FCP zůstávají v platnosti i pro tuto sezónu a opravňují k volnému vstupu na domácí zápasy.

Aktuality

Konečně na hřišti! A tým naskočil do přípravy
  • 29.4.2021
Zpět na aktuality

Konečně na hřišti! A tým naskočil do přípravy

Koronavirová opatření se pozvolna rozvolňují a možnosti trénovat ve dvanáctičlenných skupinách využili nejen mládežníci, ale také fotbalisté třetiligového A-týmu FC Písek.

Po dlouhé čtyřměsíční pauze se ve středu sešli na svém prvním společném kolektivním tréninku. Aby vyhověli platnému nařízení, museli však využít dvou hřišť, což ale nebyl žádný problém.

Z prvního tréninku se omluvili Presl, Pařízek a Benetka, jinak byl trenér Milan Nousek s účastí spokojený. „Bylo to trochu narychlo, takže některým klukům trénink kolidoval s pracovními povinnostmi. Ale dá se říci, že jsme se sešli v očekávaném počtu,“ uvedl kouč, který měl k ruce asistenta Baďuru.

Příjemně ho překvapila technická a fotbalová připravenost hráčů. „Až jsem je podezříval, že trénovali někde na hřišti s balonem. Ale dušovali se, že ne. Každopádně je dobře, že kopat do balonu nezapomněli,“ byl potěšený Nousek.

Větší problém viděl v kondici, ta se však dá dohnat. „Naběhané kilometry hráči měli, avšak na hřišti je to něco jiného. Rozhodně však nemohu říct, že po fyzické stránce by hráči byli zanedbaní,“ odmítá písecký kormidelník.

Na tento týden mají jeho svěřenci naplánované celkem tři tréninky. Takto by rádi pokračovali i v příštích týdnech. „Kromě toho budeme čekat na rozhodnutí FAČRu ohledně dalšího pokračování soutěží. Je to důležité, abychom mohli naplánovat dlouhodobější přípravu,“ říká Milan Nousek.

Napsal Michal Havelka, foto Jan Škrle

Generální partneři

Hlavní partneři

Hlavní mediální partneři

Mediální partneři