Aktuality

Třetiligový Písek uzavřel jarní přípravu vítězstvím nad devatenáctkou Dynama
  • 21.5.2021
Zpět na aktuality

Třetiligový Písek uzavřel jarní přípravu vítězstvím nad devatenáctkou Dynama

Vítězné vystoupení proti Dynamu U19 v českobudějovickém areálu na Složišti uzavřelo jarní přípravný cyklus třetiligového A-mužstva FC Písek. První gól sice dali mladíci v černobílých dresech, ale potom se hosté prostříleli k výsledku 4:2 v jejich prospěch.

Písečtí se uvedli dvěma slibnými příležitostmi v úvodní čtvrthodině. Po rohovém kopu trefil hlavičkující Voráček spojnici břevna a tyče, zatímco Šplíchal v sólu si dal míč trochu dál od nohy a umožnil zakročit vybíhajícímu brankáři. Následně po trestném kopu domácích musel prokázat své kvality písecký gólman Satrapa, jemuž se podařilo vytěsnit míč na roh. Skóre otevřel ve 35. minutě budějovický Vítovec, jenž po přihrávce z levé strany uklízel balon do odkrytého prostoru mezi tyčemi.

Za pouhé tři minuty se úspěšný střelec řítil sám proti Satrapovi, ale pálil do levé tyče. Minutu před koncem poločasu se dostali hosté do brejku dva na jednoho a ze Šplíchalovy nabídky vytěžil Koreš vyrovnávací gól. Po obrátce zaujal pozici v písecké brance Ondřej Matějka (ročník 2002), jenž přišel na zkoušku z Příbrami. „Máme s ním dohodu na nějaké další spolupráci,“ upřesnil trenér Milan Nousek ml. Písečtí ve 49. minutě otočili stav zásluhou Ulbricha, jenž mířil k pravé tyči po Šplíchalově přihrávce.

Všichni písečtí hráči zvládli svoji porci

Dynamáckou devatenáctku vrátil do zápasu v 58. minutě Petr, který po centru vyrovnal hlavou. Nerozhodný stav vydržel pouhé tři minuty. Třetiligový tým poslal znovu do vedení Stejskal křižnou přízemní střelou k levé tyči. V 71. minutě uzavřel gólový účet písecký Šťástka, jenž překvapil budějovického brankáře zblízka po předchozí pěkné akci Benetky. Následné šance hostujících hráčů Vojty a Ulbricha již nezměnily výsledek.

Trenér Milan Nousek byl spokojený s výsledkem i předvedenou hrou: „Dynamo 19 je velice dobře připravený soupeř po fyzické stránce a my jsme rádi, že jsme mohli absolvovat zápas, ve kterém se hodně běhalo. Až na dvě výjimky jsem tady měl všechny kluky přicházející z dorostu. V posledních pětadvaceti minutách jich bylo na trávníku sedm. Poprali se s tím statečně. Všichni naši hráči zvládli porci, kterou dostali. Mile mě tím překvapili.“

Písecký celek svým třetím zápasovým vystoupením uzavřel jarní tréninkový cyklus po téměř pětiměsíčním půstu od fotbalu. Hráči se znovu sejdou na startu letní přípravy v polovině června.

SK Dynamo Č. Budějovice U19 – FC Písek 2:4 (1:1)

Góly: 35. Vítovec, 58. Petr – 44. Koreš, 49. Ulbrich, 61. Stejskal, 71. Šťástka.

Písek, 1. poločas: Satrapa – Sajtl, Běloušek, V. Kulík, Kotrba – Hrachovec, K. Kulík – Voráček, Koreš, Kortan – Šplíchal.
2. poločas: Matějka – Benetka, Vacovský, V. Kulík, Vojta – Velek, K. Kulík – Stejskal, Ulbrich, Janoušek – Šplíchal (69. Šťástka).

Napsal Ladislav Lhota, foto Miloslav Kusbach

Generální partneři

Hlavní partneři

Hlavní mediální partneři

Mediální partneři