Krátké zprávy
  • Členské karty FCP zůstávají v platnosti i pro tuto sezónu a opravňují k volnému vstupu na domácí zápasy.

Aktuality

Písečtí se napoprvé poměří s nováčkem Fortuna ligy

Písečtí se napoprvé poměří s nováčkem Fortuna ligy

První domácí přípravný zápas v rámci letní přípravy čeká FC Písek v sobotu dopoledne (10.15). Nadmíru těžkým soupeřem mu bude prvoligový staronováček z Hradce Králové.

Královéhradečtí „votroci“ jsou v Písku opět na letním soustředění. Tentokrát však s jedním, ale podstatným rozdílem. Po čtyřech letech a předcházejících třech čtvrtých místech ve F:NL si znovu vybojovali visačku prvoligového týmu. Jediné postupové místo z okleštěné druhé ligy si Hradečtí zajistili proměněním prvního z postupových mečbolů čtyři kola před koncem.

Příští sezony stráví FC Hradec Králové kvůli výstavbě nového stadionu, která má být hotova za dva roky, v azylu na stadionu v Mladé Boleslavi.

Kouč Zdenko Frťala splnil po tříletém snažení postupovou misi, ale dopředu avizoval, že po deseti rocích trenérského putování chce být s rodinou. Skončil i Frťalův asistent a expísecký kormidelník Ondřej Prášil, který bude nově trenérem dorostu FK Teplice U19. Šéftrenérem teplické mládeže se od 1. července stal právě Frťala. „Jsme na stejné vlně a Ondra je pro mě člověk, který mi lidsky i profesionálně vyhovuje,“ poznamenal v jednom z rozhovorů Frťala, proč si s sebou přivedl parťáka z jižních Čech.

Hradec převzal do nové sezony zkušený Miroslav Koubek (69), který se vrátil k trénování po více než čtyřleté přestávce. Jak informoval klubový web „votroků“, uprostřed soustředění v Písku se přidaly k týmu dvě nové tváře. Jakub Rezek a Filip Kubala ze Slovácka se hned zapojili do tréninku a o jejich dalším působení se jedná.

V areálu OtavArena našli Východočeši tradičně kvalitní zázemí. „Je tady posilovna, regenerace, hned vedle areálu teče Otava, kterou taky využíváme. A hlavně musím vyzdvihnout kvalitu hrací plochy, která je velmi vysoká, i když v noci dost prší. Taky proto jsme tady,“ chválil si podmínky k soustředění asistent trenéra Stanislav Hejkal.

Vstup na sobotní duel je zdarma. Všichni návštěvníci zápasu musí po celou dobu pobytu v areálu dodržovat aktuální vládní nařízení.

V sobotu po obědě se mělo odehrát ještě jedno přípravné střetnutí, FC Písek v kombinované sestavě vs. 1.FK Příbram U19, ale po dohodě obou klubů bylo zrušeno.

Text: Michal Průcha, foto Jan Škrle

Generální partneři

Hlavní partneři

Hlavní mediální partneři

Mediální partneři