Krátké zprávy
  • Členské karty FCP zůstávají v platnosti i pro tuto sezónu a opravňují k volnému vstupu na domácí zápasy.

Aktuality

Proti Lomu si zahrály dvě jedenáctky

Proti Lomu si zahrály dvě jedenáctky

FC Písek okusil ve druhé přípravě vítězství. Na domácím stadionu porazil v pátečním slunném podvečeru divizní Lom 4:0.

Na rozdíl od předchozího zápasu proti Hradci Králové měl domácí trenér Milan Nousek k dispozici téměř kompletní kádr. V utkání protočil dvaadvacet hráčů a vyzkoušel tři gólmany. Celých zápas strávil na trávníku pouze stoper Běloušek. Hodinu sehrál z Milevska testovaný Matěj Volf, hrající s kapitánskou páskou.

Silná písecká sestava byla od začátku lepším týmem, i když v první půli ještě držel divizní Lom s favorizovaným Pískem krok. Ve 20. minutě však hostující obrana chybovala, do otevřené obrany Lomu si naběhl novic Kalousek a svou premiérovou trefou otevřel účet zápasu.

Po dalším kiksu v zadních řadách divizního celku zvýšil na začátku druhé půle Voráček na 2:0. Po hodině hry poslal kouč Nousek na hřiště šestici běhavých mladíků a Lom odpadl. Písečtí možná neměli na kopačkách míč častěji, herní situace ale dokázali řešit lépe a Sigmund se Stejskalem pak v rozmezí dvou minut navýšili skóre na 4:0.

Až za tohoto stavu mohli skórovat i hosté, Jan Chotovinský však ve velké šanci míč do sítě nedostal.

Milan Nousek ml. (trenér Písku): „Odehráli jsme celkem slušný zápas, stále jsme ale na začátku přípravy a pořád je co zlepšovat. Se čtyřmi vstřelenými góly a nulou vzadu panuje spokojenost. Je však třeba pracovat dál, protože proti některým soupeřům z ČFL by podobný výkon stačit nemusel. V tomto zápase se ale projevila naše lepší fyzická připravenost.“

FC Písek – Sokol Lom 4:0 (1:0)

Góly: 20. Kalousek, 48. Voráček, 75. Sigmund, 77. Stejskal.

Písek: Satrapa (30. Pícha, 60. Lalák) – Sajtl (60. Přibyl), Běloušek, Mařík (46. V. Kulík), Kotrba (46. Vojta) - K. Kulík (46. Velek), Volf (60. Kortan) – Kalousek (60. Stejskal), Koreš (60. Bílý), Hrachovec (46. Sigmund) – Voráček (60. Petr).

Text: Michal Havelka, foto Jan Škrle

Generální partneři

Hlavní partneři

Hlavní mediální partneři

Mediální partneři