Krátké zprávy
  • Zahájen prodej permanentek na domácí zápasy FC Písek v sezoně 2019-2020. Permanentka platí i na Mol Cup; viz poslední zprávy.
  • Ve druhém kole MOL Cupu narazí FC Písek na ligové FK Teplice. Zápas se odehraje na domácím hřišti 28.8.2019 od 17:00

Aktuality

Dorost na Motorletu uzmul jeden bod
  • 18.9.2018
Zpět na aktuality

Dorost na Motorletu uzmul jeden bod

Oba písecké dorostenecké celky se v rámci 6. kola České ligy dorostu představily na půdě pražského Motorletu.

6. KOLO ČLD U19 sk. A

SK Motorlet Praha - FC Písek 2:1 (0:0) Pen: 6:5

Branky: 71. Zelenka - 46. Kvasnička.

Sestava FC Písek: Vojtíšek - Přibyl, Mikeš, Říha, Jiskra, Mařík, Vojta (81. Zelenka), Nosek (67. Kulík), Hnídek, Sládek, Kvasnička.

Trenér FC Písek U19 Tomáš Smrčina: „Z naší strany to byl dobrý zápas proti silnému soupeři. Motorlet byl častěji na míči, ale z hlediska šancí byl zápas vyrovnaný. V úvodu zápasu jsme přežili dvě šance a pak jsme se začali prosazovat odpředu i my. Dobré příležitosti měl v první půli Hnídek, Kvasnička šel z úhlu sám na brankáře a střelou z dálky se vytáhl Přibyl. Hned na začátku druhé půle potrestal chybu domácího stopera Kvasnička. Hosté byli dopředu nebezpeční hlavně za nakopávaných míčů a hrozili po standardkách. Po jedné takové vyrovnali v 70. min na 1:1. V posledních deseti minutách měl dvě velké šance Kvasnička, ale nevyužil je. Nakonec nás v poslední akci utkání málem soupeř obral i o bod, ale Mařík vykopl míč z brankové čáry. Remíza po devadesáti minutách je s ohledem na hru a šance zasloužená.“

6. KOLO ČLD U17 sk. A

SK Motorlet Praha - FC Písek 3:1 (1:0)

Branky: 28. a 53. Vajdl, 75. Čipera - 57. Šťástka.

Sestava FC Písek: Juhás - Stejskal (77. Stejskal), Černý, Kulík, Hejný, Červený, Stropnický (15. Děd), Horník (61. Smola), Velek, Šťástka, Řezáč.

Trenér FC Písek U17 Petr Bílý: „Hrál se kombinační fotbal z obou stran, kdy ani jeden tým nechtěl zbytečně hrát vzduchem. My jsme prospali prvních patnáct minut, jinak zápas snesl měřítko kombinačního fotbalu. Bohužel pro nás soupeř v nedělním zápase ukázal větší kvalitu v zakončení, větší důraz a předvídavost před oběma brankami.“

Foto: Markéta Velková