Aktuality

U 19 - Tolik potřebnou výhru s Viktorkou zajistil Sládek
  • 30.4.2019
Zpět na aktuality

U 19 - Tolik potřebnou výhru s Viktorkou zajistil Sládek

Dorostenecká devatenáctka odčinila porážku z předehrávky s Kladnem v dalším domácím střetnutí. Žižkovskou Viktorku porazila nejtěsnějším možným poměrem (poosmé v sezoně skóroval Přemek Sládek) a v tabulce České ligy dorostu si polepšila posunem na dvanácté místo. V neděli vyrazí k derby do Č. Budějovic.

Tomáš Smrčina, trenér Písku U19: „Věděli jsme, že nás čeká silný soupeř, který je na tom dobře silově a fyzicky. Nechtěli jsme tedy bránit jenom vlastní polovinu hřiště, ale chtěli jsme napadat rozehrávku soupeře hodně na polovině Žižkova. První poločas se hrálo hlavně mezi vápny. Za nás měl velkou příležitost Šťástka, hosté hrozili z brejkových situací hlavně přes svoji levou stanu. Po přeskupení postů se nám podařilo šance Žižkova v první půli z levé strany utlumit. Hosté během zápasu potvrzovali svoji kvalitu v přechodu do útoku.
V druhém poločase byl vývoj podobný. Postupem času jsme byli nervózní, báli se hrát po zemi a zbytečně jsme odevzdávali míče. V tréninku si hráči dovolí sehrát míče i z mnohem těžších pozic, než na které narazí v zápase, ale hlava nás někdy nepustí do ideálního řešení. Do vedení nás poslal Sládek po rozehrání nepřímého kopu ve velkém vápně. S přibývajícím časem nás Žižkov zatlačil a my už čekali na brejky. Po přihrávce Hnídka chybělo málo a mohl Sládek postupovat z poloviny hřiště sám na brankáře. Důležité domácí vítězství jsme ale nakonec udrželi.“

FC Písek U19 – Viktoria Žižkov U19 1:0 (0:0)

Gól: 56. Sládek.

Sestava Písku: Vojtíšek – Štěpka, Mikeš, Říha, Jiskra – Dvořák (89. Süsmelich), Mařík, Vojta, Kulík (66. Přibyl) – Šťástka (80. Hnídek), Sládek (90. Řezáč).

Příští zápas: SK Dynamo ČB B – FC Písek (neděle 5. 5. 2019 od 10:00, SCM)