Krátké zprávy
  • Zahájen prodej permanentek na domácí zápasy FC Písek v sezoně 2019-2020. Permanentka platí i na Mol Cup; viz poslední zprávy.
  • Ve druhém kole MOL Cupu narazí FC Písek na ligové FK Teplice. Zápas se odehraje na domácím hřišti 28.8.2019 od 17:00

Aktuality

U 19 - Devatenáctka se rozešla s Dynamem bez gólů

U 19 - Devatenáctka se rozešla s Dynamem bez gólů

Písecká devatenáctka se v dalším kole České ligy dorostu představila na českobudějovickém Složišti, kde jí bylo soupeřem Dynamo. Na rozdíl od posledního derby s Táborskem se tentokrát na gólové okamžiky nedostalo a utkání skončilo bezbrankovou remízou.

Tomáš Smrčina, trenér Písku U19: „Na výborně připraveném hřišti jsme s posílenou rezervou Dynama odehráli velmi dobrý zápas. Před zápasem bychom bod asi brali, ale po průběhu a šancích, které jsme si vytvořili, je pro nás prohra na penalty zklamání.
Do zápasu jsme šli s tím, že necháme rozehrát Dynamo vzadu a budeme se snažit po zisku míče o rychlý přechod. Tím jsme chtěli eliminovat možnost náběhu rychlých hráčů Dynama za naši obranu. S ohledem na průběh utkání jsme ale posunuli presink až k vápnu soupeře. Dařila se nám kombinace a hra po stranách hřiště s aktivním zapojením obránců. Soupeř až na jednu šanci hrozil pouze ze standardních situací. U nás měl velmi dobré šance Hnídek, Přibyl, Sládek nebo Mařík. Posledních 15 minut jsme soupeře zatlačili, ale bez gólového výsledku. Kromě předvedené hry je další pozitivum, že jsme podruhé za sebou neinkasovali ze hry.“

Kompletní fotogalerii z utkání najdete zde. V příštím kole zajíždí Písečtí na hřiště druhého Meteoru Praha VIII.

Dynamo ČB U18 – FC Písek U19 0:0, penalty 4:3

Sestava Písku: Vojtíšek – Štěpka, Mikeš, Říha, Jiskra – Mařík, Vojta, Kulík, Dvořák – Sládek, Šťástka. Střídali Přibyl, Hnídek, Süsmellich, Kvasnička, Pícha.

Napsal Adam Pavlíček/JF, foto Ján Honza