Krátké zprávy
  • Zahájen prodej permanentek na domácí zápasy FC Písek v sezoně 2019-2020. Permanentka platí i na Mol Cup; viz poslední zprávy.
  • Ve druhém kole MOL Cupu narazí FC Písek na ligové FK Teplice. Zápas se odehraje na domácím hřišti 28.8.2019 od 17:00

Aktuality

U 19 - Druhému Meteoru Praha se devatenáctka herně vyrovnala
  • 15.5.2019
Zpět na aktuality

U 19 - Druhému Meteoru Praha se devatenáctka herně vyrovnala

V České lize dorostu U19 narazili Písečtí na jednoho z favoritů soutěže, pražský Meteor VIII, který nasbíral shodný počet bodů jako první béčko Slavie Praha. Smrčinovi svěřenci byli Pražanům vyrovnaným soupeřem, rozdíl byl jen v zakončování šancí. V této disciplíně byl Meteor daleko přesnější a připsal si desáté vítězství v řadě.

Tomáš Smrčina, trenér Písku U19: „K soupeři jsme jeli s respektem s ohledem na jeho výsledky a výkony v předchozích zápasech. Z utkání jsme vyšli bodově naprázdno, ale kluky musím za předvedený výkon pochválit. Soupeře jsme pouštěli do minima šancí a sami jsme si vytvářeli zajímavé pokusy po hezkých akcích. V prvním poločase se domácí ujali vedení po přímém kopu. My trefili minutu před koncem poločasu jenom tyč. Druhá půle byla z naší strany ještě lepší než ta první a Meteor se dostával jen ojediněle před naše vápno. Naopak my jsme se tlačili dopředu a ve velkých šancích se ocitl například Hnídek. Soupeř hrozil z brejků a po jednom z nich dal na 2:0. Dařilo se nám po celý zápas napadat soupeřovu rozehrávku, sbírat odražené míče. Už od brankáře jsme se snažili kombinovat a naše hra měla v těchto směrech velmi dobré parametry. Fotbal se ale hraje na góly a v těch jsme propadli…“

V dalším střetnutí přivítá písecká devatenáctka v tabulce osmý Most. Výkop je v neděli 19. 5. 2019 od 11 hodin.

FK Meteor Praha VIII – FC Písek 3:1 (1:0)

Branky: 20. a 77. (pen.) Nečas, 59. Hruška – 70. Mařík.

Sestava Písku: Pícha – Kulík, Říha, Mikeš, Jiskra – Přibyl, Mařík, Vojta, Dvořák – Šťástka, Sládek. Střídali Hnídek, Kvasnička, Kotrba, Řezáč, Juhás.