Aktuality

U 19 - Vítězná domácí derniéra znamenala záchranu

U 19 - Vítězná domácí derniéra znamenala záchranu

Devatenáctka Písku se udržela v České dorostenecké lize i pro příští sezonu. Svěřenci trenéra Tomáše Smrčiny porazili v domácí derniéře Sokolov vysoko 4:0.

K definitivní jistotě udržení potřebovali starší dorostenci Písku ještě získat dva body, aby si udrželi definitivní odstup na patnáctou sestupovou příčku. V posledním domácím střetnutí přivítali zachráněný Sokolov. „Do utkání se sousedem v tabulce jsme chtěli vstoupit aktivně. Hrát po zemi bez zbytečných ztrát nakopávanými míči, hned po ztrátě se snahou o tlak na míč a zapojením většího počtu hráčů na polovině soupeře a před brankou. Oproti utkání na Slavii jsme změnili složení středu zálohy a útoku. Všichni čtyři hráči zvýšili kvalitu ve středu hřiště, kde se nám dařilo soupeře při zakládání útoku přehrávat se zapojením krajových hráčů při finální fázi,“ těšilo trenéra Tomáše Smrčinu, že se změny v sestavě vyplatily.

K vysokému vítězství nakročili Písečtí už v deváté minutě. „Do vedení nás po hezkém uvolnění a střele za vápnem poslal Kvasnička. I po gólu jsme si vytvářeli řadu šancí, ale ujala se až hezká akce po ose Hnídek – Dvořák a zakončující Kvasnička. Sokolov si vytvořil jednu šanci, kdy vyhlavičkoval míč z branky Mikeš,“ popsal průběh prvního dějství Smrčina.

Po přestávce si domácí udržovali převahu, která vyústila přesným zakončením Říhy a Sládka. „Druhý poločas se opakovala hra z toho prvního. Soupeře jsme přehrávali a vytvářeli jsme si další šance. Snažili jsme se vysoko napadat, i když s ohledem na počasí toho měli hráči plné zuby. Právě při napadání bych jim vyčetl ne úplně kompaktní fungování a u některých hráčů zbytečné vyčkávání na soupeře,“ všiml si písecký kouč. „Na hráčích ale byla během utkání vidět chuť hrát a to se odrazilo na výkonu i výsledku,“ dodal k nejvyšší výhře v sezoně.

Devatenáctka poskočila na dvanáctou příčku a poslední střetnutí sehraje v neděli 9. června 2019 od 10 hod. v Praze se Slavojem Vyšehrad (9. místo).

FC Písek – FK Baník Sokolov 4:0 (2:0)

Branky: 9. a 41. Kvasnička, 66. Říha, 78. Sládek.

Písek: Pícha – Kulík, Mikeš, Říha, Jiskra – Dvořák, Mařík, Sládek, Vojta – Kvasnička, Hnídek. Střídali Süsmelich, Štástka, Kotrba, Řezáč, Juhás.

Napsal Michal Průcha/JF, foto Markéta Velková