Aktuality

U 19 - Devatenáctka zakončila sezonu porážkou na Vyšehradě
  • 12.6.2019
Zpět na aktuality

U 19 - Devatenáctka zakončila sezonu porážkou na Vyšehradě

Poslední střetnutí v České lize dorostu U19 sehráli svěřenci Tomáše Smrčiny na umělce Vyšehradu.

Jistotu záchrany si Písečtí zajistili již v předchozím utkání a to se možná podepsalo pod bohorový začátek s domácími „šemíky“. Ti šli z první vážnější příležitosti do vedení. Velkou šanci na srovnaní skóre měl Hnídek, který se ze strany řítil sám na brankáře, ale minul. V poslední minutě domácí vstřelili druhý gól do šatny a po přestávce přidali ještě branku. Písečtí se snažili o korekci, vytvořili si šance, ale nebylo jim přáno skórovat.

Devatenáctka Písku v konečné tabulce obsadila 13. místo a i v nadcházejícím ročníku bude startovat ve druhé nejvyšší dorostenecké soutěži.

Tomáš Smrčina, trenér Písku U19: „Nepovedl se nám vstup do utkání a hned ve 4. minutě jsme inkasovali po laciné ztrátě míče při zpracování. Nedařila se nám kombinace jako v předchozím utkání a s naší snahou bránit od kruhu si soupeř poradil rychlým přenášením těžiště hry. My mu to nabídli pomalým posouváním a to se odrazilo na naší hře. Zbytečné ztráty míče při jednoduché kombinaci nás připravily o šance před brankou domácích. I tak měl dobrou šanci na vyrovnání Hnídek, který z úhlu postupoval sám na bránu. Na 2:0 jsme dostali 30 vteřin před koncem poločasu. V druhé půli jsme si vytvořili dobré šance Šťástkou nebo Sládkem, ale nedařilo se nám v zakončení. Domácí po jednom z brejků upravili na 3:0.“

FC Slavoj Vyšehrad – FC Písek 3:0 (2:0)

Písek: Pícha – Kulík, Říha, Mikeš, Jiskra – Dvořák (75. Řezáč), Sládek, Mařík, Vojta – Kvasnička (58. Šťástka), Hnídek (66. Süsmelich).

Napsal Michal Průcha, foto Markéta Velková