Krátké zprávy
  • ČDŽ: U15 FC Písek – Motorlet Praha 1:4 (0:1), Pergler. U14 FC Písek – Motorlet Praha 1:7 (0:4), Novotný (pen.).
  • ČLŽ: U13 1.FK Příbram FA - FC Písek 6:3 (4:1), Svoboda, Šátava, Vaněček. U12 1.FK Příbram FA - FC Písek 7:1 (2:0), Kasal.
  • ČLD: U19 FC Písek - FK Slavoj Vyšehrad 4:2 (3:1), Kulík, Kvasnička, Velek, Řezáč. U17 FC Písek - FK Slavoj Vyšehrad 0:2 (0:1).

Aktuality

U 19 - Přípravu startuje devatenáctka, účastník České ligy dorostu

U 19 - Přípravu startuje devatenáctka, účastník České ligy dorostu

Po jarní zdařilé záchranářské misi zahajuje v úterý 9. července přípravu na nadcházející sezonu druholigový dorost FC Písek. S trenérem Tomášem Smrčinou jsme se ohlédli za minulým ročníkem, probrali program letní přípravy a plány do mistrovského podzimu.

Splnilo jaro vaše představy?
Upřímně moc nesplnilo. Čekali jsme oproti podzimu zlepšení jak herní, tak výsledkové. Trápila nás ale zranění hráčů, kteří měli tým táhnout. Trpěli jsme na nepříliš široký kádr, což se odráželo v tréninku a i možnosti konkurenčního tlaku na jednotlivé hráče do zápasu. Tomu pak bohužel někdy odpovídaly i výkony v zápasech.

Jak jste s odstupem času celkově spokojen s uplynulou sezonou?
Věděli jsme, že dorazový ročník 2000 nemá v kádru U19 tolik hráčů a že pro nás sezóna bude náročná. Nastupovali jsme prakticky jen se třemi dorazovými hráči v základní sestavě a většinou se čtyřmi hráči ročníku 2002. V určitých pasážích zápasu, kdy se utkání lámalo na jednu nebo druhou stranu, byla někdy znát větší herní a fyzická vyspělost o dva roky starších hráčů z jiných týmů. Cíl jsme měli teda hlavně soutěž zachránit i pro další sezónu a připravit stávající hráče na další ročník. Nakonec jsme pod sebe dostali čtyři týmy.

Kde jste viděl nedostatky?
V konkurenčním prostředí, které by hráče nutilo makat v tréninku na 120 procent s vidinou, že nemají místo v základní sestavě jisté. To se kolikrát nedařilo. Další sezóna by měla být v tomhle snad odlišná.

Co vás naopak během sezony nejvíc potěšilo?
Že jsme i proti týmům, které proti nám postavily starší a vyspělejší sestavy, dokázali zahrát dobrá utkání. Na jaře to byly zápasy na Dynamu, na Meteoru, v Táborsku nebo doma se Sokolovem.

Chtěl byste vyzdvihnout výkony některých hráčů?
Každý hráč přispěl svým výkonem a přístupem k tomu, že můžeme hrát stejnou soutěž i v příštím roce. U některých hráčů mi spíš chyběl lepší přístup k tréninkům a v celkovém vystupování v kabině. Uvidíme, jak se s tím popasují letos, kdy by měla být konkurence podstatně silnější.

Který zápas se vám nejlépe vydařil a naopak?
Dobré zápasy jsem už zmínil. K těm špatným bych zařadil doma Kladno a Žižkov nebo venku Příbram a Doubravku.

Co říkáte ke kvalitě soutěže a obsazení konečné tabulky?
Potvrdilo se, že výbornou mládež má Slavie, která i s ročníky 2001 a 2002 hrála krásný fotbal. Soutěž byla i přes všechno vyrovnaná, dalo se hrát i s týmy z čela, ale naopak týmy na konci nedaly nikomu nic zadarmo. Když se podívám na druhou skupinu, tak tam byl rozdíl mezi týmy propastnější.

Dají se u vás čekat nějaké hráčské změny?
Změny velké nebudou. Přijdou kvalitní hráči z U17, kteří mají na to, aby si hned vybojovali místo v sestavě a vytvořili nám kvalitní konkurenční prostředí. Věřím, že už se s námi zapojí do přípravy Přibyl, který celé jaro marodil, a že se budou vyhýbat zranění Hnídkovi, který celé jaro byl fyzicky tak na padesát procent. Na vlastní žádost se vrátí do Milevska Süsmellich a do přípravy nastoupí po hostování ve Strakonicích Zelenka.

Kdy zahájíte přípravu a jak bude probíhat?
Přípravu zahájíme v úterý 9. července. Sehrajeme tři až čtyři přátelská utkání a memoriál v Milevsku. Na čtyřdenní soustředění odjíždíme 1. srpna do Dobřichovic u Prahy. První mistrovské utkání sehrajeme už 10.-11.8 doma s nováčkem z Rokycan.

S jakými plány půjdete do nového ročníku?
Letos určitě nepůjdeme jen s cílem soutěž zachránit, protože většina kádru má zkušenosti z předchozí sezóny a to by se mělo odrážet v předváděné hře a i výsledcích. Konkrétní ohledně umístění nebudu, protože se mi už několikrát vymstilo, co jsem řekl... Ale místo, kde bychom měli hrát, v hlavě samozřejmě máme. Snad se hráčům budou vyhýbat zranění a budeme muset řešit jenom příjemné fotbalové starosti.

Soupeři FC Písek v České lize dorostu U19 (sk. A)

SK Dynamo Č.Budějovice Akademie B, 1.FK Příbram fotb.akademie B, FC MAS Táborsko, FC Rokycany, FK Dukla Praha, FK Motorlet Praha, FK Viktoria Žižkov, SK Slavia Praha B, FC Viktoria Plzeň B, FK Baník Most, SK Kladno, SK Benešov, SK Petřín Plzeň, FK Slavoj Vyšehrad, FK Baník Sokolov

Napsal Michal Průcha, foto Markéta Velková