Aktuality

U 19 - Devatenáctka má s omlazeným kádrem smělejší cíle
  • 10.8.2019
Zpět na aktuality

U 19 - Devatenáctka má s omlazeným kádrem smělejší cíle

Po loňské záchraně dorostu U19 se v týmu s příchodem řady hráčů ze „sedmnáctky“ zvýšila konkurence a při výhledu do sezony je přáním posun na vyšší příčky.

Vydařené soustředění

Měsíční přípravu považuje trenér Tomáš Smrčina za povedenou. „Až na nějaké výjimky jsme s přístupem a účastí kluků v přípravě spokojený. Letní příprava je strašně krátká, ale i tak věřím, že jsme se na podzimní část sezóny připravili dobře,“ říká k přípravě, kterou zahájili 9. července. Její součástí bylo soustředění v Dobřichovicích u Prahy. „Kluci trénovali čtyřikrát denně, z toho jsme byli dvakrát na hřišti na dvě hodiny tréninku a ráno a večer absolvovali posilování, protahování a podobně.“

V letní přestávce se kádr doplnil o desítku nových jmen. Někteří nadějní mladíci přecházející z mladšího dorostu si říkají o nominaci mezi jedenáct nejlepších. „Hráči z U17 zapadli z mého pohledu velmi dobře a vytvoří zdravý tlak na zkušenější hráče. Je samozřejmě lepší trénovat v osmnácti hráčích, kde každý cítí konkurenci a ne v osmi lidech jako minulou sezónu. Navíc hráči, co přišli z U17, mají svoji kvalitu a řada z nich by měla patřit od začátku do základní sestavy. Jestli se tam ale udrží, to už je jenom na nich,“ zdůrazňuje písecký kouč, který má první rok u dorostenecké kategorie úspěšně za sebou.

Zlepšit hru dozadu

Přípravná utkání ukázala trenérům nejen přednosti mužstva, ale také nedostatky. „Odehráli jsme přátelské zápasy v Budějovicích v kombinovaných sestavách, se Spartakem Příbram, Čimelicemi, Milevskem, Strakonicemi a Vodňany. Ve všech byl výkon obdobný. Směrem dopředu a při výstavbě útoku máme na čem stavět a není to špatné. Směrem dozadu to bylo z naší strany horší. Musíme se z toho poučit a zapracovat na hře směrem do obrany.“

I když je trenér Smrčina v prognózách do nové sezony opatrnější, měli by se písečtí dorostenci pohybovat v České lize na klidnějších místech. „Plány do nové sezóny si zatím nechám pro sebe. Určitě ale nechceme hrát ve spodních patrech tabulky. Kádr na to máme určitě kvalitnější než v předchozí sezóně,“ věří v dobré umístění.

Už v neděli dopoledne (10) sehraje písecká devatenáctka první zápas v ročníku 2019/2020. Na domácím trávníku přivítá nováčka Rokycany. „Popravdě moc nevíme, co od něj čekat. Máme nějaké informace o jejich kádru z předchozí sezóny, kolik hráčů jim zůstalo, ale vycházet z jejich z předchozí sezóny nemůžeme. Chtěli jsme se zajet podívat na nějaký jejich přátelák, ale asi si dali záležet, aby se to nedalo zjistit. Nicméně doma bychom se neměli ohlížet na hru soupeře a měli bychom se snažit ho přehrát svojí hrou,“ míní Tomáš Smrčina před nedělní premiérou.

ZMĚNY V KÁDRU

Přišli: Martin Hejný, Ondřej Červený, Adam Kotrba, Jakub Stejskal, Daniel Velek, Radek Stropnický, František Řezáč, Lukáš Lalák, Ladislav Juhás (vš. přechod z U17),
Jan Zelenka (návrat z host.ve Strakonicích)
Odešli: Miroslav Mařík, Jakub Řezáč, Miroslav Říha, Lukáš Jiskra (skončení v dorostu), Kryštof Süsmellich (ukončené hostování), Zdeněk Vojtíšek (ukončení v U19)

SOUPISKA FC PÍSEK U19 PRO JARO

Brankáři: Lukáš Lalák , Ladislav Juhás, Václav Pícha

Obránci: Vojtěch Štěpka, Martin Hejný, Václav Kulík, Ondřej Červený, Adam Kotrba, Jakub Stejskal, Michal Mikeš

Záložníci: Přemek Sládek, Adam Dvořák, Daniel Velek, Viktor Přibyl, Václav Šťástka, Radek Stropnický, Lukáš Vojta

Útočníci: Jan Zelenka, Ondřej Kvasnička, František Řezáč, Tomáš Hnídek

REALIZAČNÍ TÝM

Trenér: Smrčina Tomáš. Asistenti trenéra: Filip Škoch a Petr Janda. Vedoucí mužstva: Filip Škoch. Masérka: Pavla Sajtlová.

Napsal Michal Průcha, foto Markéta Veleková