Aktuality

U 19 - Dorostenci rozhodli o výhře již v prvním poločase
  • 12.8.2019
Zpět na aktuality

U 19 - Dorostenci rozhodli o výhře již v prvním poločase

Devatenáctka FC Písek vstoupila vítězně do dalšího ročníku České divize. V nedělním dopoledni přivítala nováčka z Rokycan a za třemi body nakročila již v prvním poločase.

Obranu Západočechů prolomili Písečtí ve 20. minutě, kdy otevřel skóre Šťástka a odstartoval vydařenou čtvrthodinku, proloženou čtyřmi góly. „Až na první dvě minuty, kdy měl soupeř po podklouznutí jednoho ze stoperů velkou šanci, jsme zvládli utkání velmi dobře. Od začátku jsme byli aktivní, snažili jsme se kombinovat po zemi a vytvářeli jsme si řadu šancí. Na hráčích byla už před utkáním vidět trochu nervozita z prvního zápasu a takovou soustředěnost a klid před utkáním u nich už dlouho nepamatuju. Na hře obrany byla vidět nervozita, báli jsme se brát si víc míč od brankáře do nohy. Vstřelené góly v prvním poločase nás ale uklidnily,“ řekl písecký kouč Tomáš Smrčina.

Čtyři góly do přestávky

Trenéra potěšil nejen výsledek, ale hlavně předvedená hra. „Dařilo se nám napadat rozehrávku soupeře hodně vysoko a sbírat míče i z druhé vlny. Trochu nám vázla lehkost rozehrávky přes první dvě řady soupeře. Po problémech z přátelských zápasů jsme chtěli tentokrát trochu jinak zakládat hru od obrany a víc zajistit prostor po případné ztrátě. To se nám povedlo a oproti předchozím zápasům jsme neměli v obraně taková okna a naše hra v obraně byla o poznání lepší,“ poznamenal k výkonu zadní řady.

Za jasného stavu dostalo příležitost pět hráčů z lavičky. Šanci chytili za pačesy. „Kromě některých dobrých výkonů hráčů v základní sestavě se v dobrém světla představilo i několik náhradníků. Ukázali, že se chtějí porvat o základní sestavu,“ potěšilo Smrčinu.

FC Písek U 19 – FC Rokycany 5:1 (4:1)

Góly: 20. Šťástka, 24. Hnídek, 31. Kulík, 36. Kvasnička, 74. Řezáč - 38. Plzák.

Písek: Lalák – Kulík (75. Hejný), Mikeš, Červený, Kotrba – Šťástka (70. Stejskal), Sládek (43. Stropnický), Vojta, Hnídek (63. Štěpka) – Kvasnička, Přibyl (58. Řezáč).

Napsal Michal Průcha, foto David Koranda