Aktuality

U 19 - Dorosty se vrátily ze Sokolova s prázdnou

U 19 - Dorosty se vrátily ze Sokolova s prázdnou

Ani napodruhé se nepodařilo dorosteneckým týmům bodovat na soupeřově půdě. Po daleké cestě do Sokolova k tomu měly hodně blízko, sehrály minimálně vyrovnané partie, ale domácí baníkovci byli střelecky produktivnější. Písecké dorosty U19 a U17 okupují v České lize shodně osmá místa s vyrovnanou bilancí dvou výher a proher.

U19 FK Baník Sokolov – FC Písek 2:0 (1:0)

Sestava FCP: Pícha – Kulík, Mikeš, Stejskal, Kotrba – Velek, Sládek, Kortan, Šťástka – Kvasnička, Řezáč. Střídali: Dvořák, Červený, Pícha.

Hodnocení trenéra Tomáše Smrčiny: „Prohra v Sokolově mě osobně mrzí hlavně z důvodu, že jsme domácím nabídli šance ke skórování vlastně zadarmo. Nezačali jsme špatně, kombinovali jsme po zemi a dařilo se nám překonávat zataženou obranu domácích hlavně po krajích a dovolím si říct, že prvních dvacet minut jsme byli lepší. Pak z nepovedeného odkopu brankáře a tečovaného míče na středu hřiště nezachytíme náběh útočníka a zbytečně inkasujeme. Do konce poločasu jsme vypadli ze hry, místo kombinace jsme se honili nahoru dolů přes nakopávané míče a nedařilo se nám dostat domácí pod tlak. Druhou půli jsme začali jako tu první. Snažili jsme se kombinovat, ale domácí pozorně bránili a zatáhli se hodně do hloubky. Nám se nedařila finální fáze. Zlom přišel v 65. minutě, kdy zahráváme nebezpečnou situaci a za sedm vteřin faulujeme v brejku za červenou kartu. Bohužel ze standardky za vápnem jsme hned inkasovali. I v deseti se nám dařilo domácí zatlačit na jejich polovinu, ale bez výrazné šance. Utkání by asi víc slušela remíza, ale na to se nehraje.“

U17 FK Baník Sokolov – FC Písek 2:0 (1:0)

Střelci FCP: 9. Horník, 48.Tipanic.
Sestava FCP: Pešata – Brom (28. Královský), Černý, Hřebejk, Smola, Carda, Vondrák (59. Hrdlička), V. Pícha, Horník (59. Tlapa), Hadáček, Tipanic (72. Souhrada).

Hodnocení trenéra Petra Bílého: „Zápas jsme začali aktivně, díky tomu jsme šli do vedení a dvacet minut jsme hráli to, co si představujeme. Bohužel v situaci, kdy jsme mohli jít do přečíslení 3 na 2 a soupeře potrestat za otevřenost v obraně, špatným vyhodnocením situace jsme zbytečně ztratili míč a soupeř nás potrestal gólem do naší sítě. Situacím před druhým a třetím gólem se také dalo zabránit. O to je to bolestnější, že jsme měli míč na svých kopačkách, ale naším pomalým rozhodováním nebo nepřesnostmi jsme soupeři dovolili jednoduše skórovat. Jak se nám povedla první 20minutovka, tak ta druhá byla pravý opak. Za druhý poločas musím kluky pochválit, za touhu se zápasem něco udělat a viditelné emoce. Povedl se nám rychlý přechod do útoku, vstřelili jsme kontaktní gól a zápas byl zase otevřený. Hrálo se nahoru dolů, ale góly nepřicházely. Na konci utkání jsme šli do risku s hrou na tři obránce a inkasovali po čtvrté. Možná jsme mohli být trpělivější. Ač byl druhý poločas z naší strany povedenější, tak nám stále chybí větší tlak po ztrátě míče, pohyb bez balonu a přesnost v přechodové fázi.“

Text: FC Písek, foto David Koranda

Generální partneři

Hlavní partneři

Hlavní mediální partneři

Mediální partneři