Aktuality

U 19 - Dorosty utržily porážky s žižkovskými viktoriány
  • 2.10.2019
Zpět na aktuality

U 19 - Dorosty utržily porážky s žižkovskými viktoriány

Nic nebyl platný hattrick Ondřeje Kvasničky v utkání devatenáctky na hřišti v Satalicích, kde hraje domácí utkání Viktorka Žižkov. Okének v obraně bylo až příliš. Mladší dorost si sáhl na dno svých sil, v desíti dokázal vstřelit dva góly a vyrovnat na 2:2, ale dvě minuty před koncem inkasoval potřetí. V nadcházejícím kole čeká na dorosty FCP domácí derby s Dynamem ČB.

U19 Viktorka Žižkov – FC Písek 6:4 (3:1)

Góly FCP: Kvasnička 3, Přibyl.

Sestava FCP: Pícha – Hejný (65. Dvořák), Mikeš, Červený, Kulík – Sládek, Vojta (16. Přibyl), Velek (46. Řezáč), Kortan – Kvasnička, Šťástka.

Hodnocení trenéra Tomáše Smrčiny: „Zbytečné chyby nás srážejí na kolena a dostáváme se sami pod tlak. Vůbec nám nevyšel vstup do utkání a brzo jsme prohrávali 3:0. S klukama si řekneme, jak budeme chtít v zápase hrát, ale pak jak když padne opona a situace řešíme obráceně. Soupeři nabídneme šance a výsledek pak vypadá takhle. Ze stavu 3:0 to vypadalo, že se po gólu na 3:2 zvedneme, ale pak znova inkasujeme ze zbytečné penalty. V týdnu se musíme dát dohromady hlavně v hlavě.“


U17 Viktorka Žižkov – FC Písek 3:2 (1:0)

Góly FCP: 50. V. Pícha, 75. Černý. ČK: 0:1 (29. Královský po 2 ŽK).
Sestava FCP: Pešata - Vondrák (87. Brom), Děd, Černý, Královský, Carda (46. Hřebejk), Hadáček, Kozák (80. Horník), V. Pícha, Tlapa (40. Smola), Tipanic.

Hodnocení trenéra Petra Bílého: „Zápas se pro nás vůbec nevyvíjel dobře a značně ho ovlivnilo vyloučení našeho hráče ve 29. minutě, bohužel oprávněné. Oba zákroky byly zbytečné (na polovině hřiště) a především první z nich byl zcela neakceptovatelný! Co bylo potom, už zaslouží jen pochvalu. Řekli jsme si v poločase, že teď už to závisí jen na nás a že půjdeme na morál jako tým. Přestože jsme nenastoupili do druhého poločasu úplně šťastně a po ztrátě míče v přechodové fázi na vlastní polovině a následném nedůrazu ve středovém prostoru dostali hned druhou branku, tak kluci plnili to, co jsme chtěli. Ač v 10 hráčích, tak naše organizace hry a držení řad bylo zatím ze všech zápasů nejvíce uspořádané. Dokázali jsme vyrovnat a kluci šli až za hranici svých psychických, a hlavně fyzických možností. Bohužel jsme dvě minuty před koncem neuhlídali centr ze strany a náběh hrotového útočníka v pokutovém území a inkasovali rozhodující branku. To je ta největší kaňka, měli už jsme to zvládnout i výsledkově. V úplném závěru jsme soupeře zatlačili na vlastní polovinu, ale slabší kvalita ve finální fázi nás stála vyrovnání. Kluci zaslouží obrovskou pochvalu a uznání za přístup k takto nepříznivě se vyvíjejícímu zápasu. Uznání zaslouží i za emoce, které dokázali projevit, když po konečném hvizdu popadali vyčerpáním na zem a měli slzy v očích, jak moc chtěli utkání zvládnout. Kluci nechali na hřišti maximum, to je ta hranice, která nás posouvá, druhou stranou musíme pracovat dále, abychom to příště zvládli po všech stránkách.“

Text: FC Písek, foto Markéta Bibrová Velková

Generální partneři

Hlavní partneři

Hlavní mediální partneři

Mediální partneři