Krátké zprávy
  • ČDŽ: U15 FC Písek – Motorlet Praha 1:4 (0:1), Pergler. U14 FC Písek – Motorlet Praha 1:7 (0:4), Novotný (pen.).
  • ČLŽ: U13 1.FK Příbram FA - FC Písek 6:3 (4:1), Svoboda, Šátava, Vaněček. U12 1.FK Příbram FA - FC Písek 7:1 (2:0), Kasal.
  • ČLD: U19 FC Písek - FK Slavoj Vyšehrad 4:2 (3:1), Kulík, Kvasnička, Velek, Řezáč. U17 FC Písek - FK Slavoj Vyšehrad 0:2 (0:1).

Aktuality

U 19 - Smrčina skončil u dorostu. O nástupci se jedná
  • 9.10.2019
Zpět na aktuality

U 19 - Smrčina skončil u dorostu. O nástupci se jedná

Starší dorost FC Písek už nevede trenér Tomáš Smrčina. Po nepovedené šňůře prohraných zápasů se v úterý dohodl s vedením klubu, že na lavičce „devatenáctky“ po devíti odehraných kolech skončí.

Smrčina vedl dorost U19 od začátku loňské sezony, kdy přišel po vydařené štaci u mužů Čimelic v krajském přeboru. Písečtí skončili v uplynulém ročníku na 12. příčce se ziskem 35 bodů. Nakonec sestoupila pouze poslední Doubravka (24 bodů).

Devatenáctka v neděli prohrála v domácím derby s Dynamem Č. Budějovice B 1:2 a z posledních šesti kol nezískala ani bod. V tabulce České ligy dorostu se po dobrém startu a šesti bodech v úvodních třech zápasech propadla sérií porážek na 13. místo. Stejně bodů má i poslední Žižkov.

„Na úterní výborové schůzi došlo po vzájemné dohodě k ukončení spolupráce. Tomáš měl naši podporu, do konce podzimu jsme to nechtěli řešit, ale sám neviděl z této nelehké situace východisko,“ uvedl pro klubový web šéftrenér mládeže FC Písek Karel Syrovátka. „Za odvedenou práci pro FC Písek mu děkujeme a přejeme mu v dalším trénování hodně úspěchů,“ dodal.

O příchodu nového trenéra se v těchto dnech jedná. „Máme něco rozjednaného, ale zatím je předčasné mluvit o konkrétním jménu. Uvidíme, jestli se to podaří. Do neděle se dočasně ujme mužstva Petr Janda,“ prozradil Syrovátka, že u staršího dorostu zaskočí trenér mladších žáků U12.

Napsal Michal Průcha, foto David Koranda