Aktuality

U 19 - Dorosty prohrály těsně s plzeňským Petřínem
  • 29.10.2019
Zpět na aktuality

U 19 - Dorosty prohrály těsně s plzeňským Petřínem

Dorostenecká družstva FC Písek hostila na umělce Petřín Plzeň, ale ani v jedné kategorii se bodů nedočkala. Devatenáctka jen zmírnila porážku penaltou Sládka, mladší dorost po dvou gólech Hadáčka a v závěru nastřeleném břevnu brankářem Pešatou podlehl 2:3.

U19 FC Písek – SK Petřín Plzeň 1:2 (0:1)

Střelci FCP: 89. (pen.) Sládek.
Sestava FCP: Pícha – Kulík, Mikeš, Červený, Štěpka - Stejskal (46. Sládek), Dvořák, Kortan, Velek (67. Řezáč) – Kvasnička, Šťástka.

Hodnocení trenéra Juraje Kobetiče: „Po utkání se náš bodový zisk nerozrostl, proto nemůžeme zápas hodnotit kladně. Chci ale hledět vpřed. Utkání nám ukázalo nedostatky, na kterých musíme pracovat. Zlepšila se defenzivní činnost zadní řady. Dokázali jsme se taky dostat "nějakou" kombinací k ohrožení soupeřovy branky, ale kondiční stav mužstva zatím nedovoluje odehrát utkání ve vyšším tempu a s větší kreativitou v ofenzívě.“

U17 FC Písek – SK Petřín Plzeň 2:3 (1:0)

Střelci FCP: Hadáček 2.

Sestava FCP: Pešata - Čibera (51. Hřebejk), Brom, Děd, Smola – Vondrák, Kozák (73. Jan Pícha), Václav Pícha, Tlapa – Tipanic (63. Souhrada), Hadáček.

Hodnocení trenéra Petra Bílého: „Utkání jsme začali ve vysokém tempu a nasazení a z toho pramenily hned tři velké šance, které jsme svojí nekvalitou, nebo spíše špatným vyhodnocením situace, nedokázali proměnit. Až napočtvrté jsme dokázali rychlý přechod do útočné fáze po prohození míče mezi stopery proměnit ve vedoucí branku. Ke konci poločasu nás fyzicky vyspělejší soupeř přitlačil nakopávanými míči, ale tuto pasáž jsme ještě dokázali ustát. Jak jsme skončili první poločas, tak jsme začali ten druhý, přizpůsobili jsme se soupeřově hře s nakopávanými míči, což nám není vlastní a tato desetiminutovka nás stála vedení v zápase. V této pasáži jsme byli málo pohybliví a sebevědomí na míči. Od 75. minuty jsme hráli o jednoho hráče v poli méně, i tak jsme dokázali vyrovnat, ale naší individuální chybou a špatnou komunikací jsme se radovali z vyrovnání pouhých deset vteřin! Od tohoto okamžiku (80. minuty) jsme hráli na maximální možné riziko, které se téměř vyplatilo, když náš brankář nastřelil po rohovém kopu brankovou konstrukci. Tento zápas se musel líbit, byly k vidění výborné individuální výkony, emoce, maximální nasazení, v některých momentech i správná součinnost, ale také nedostatky, jako technická nedokonalost nebo váznoucí komunikace. Když odmažu konečný výsledek, tak musím být v kontextu celého zápasu spokojen, jak si zase kluci dokázali sáhnout na dno a bylo na nich vidět týmové odhodlání.“

Text: FC Písek, foto Markéta Bibrová Velková

Generální partneři

Hlavní partneři

Hlavní mediální partneři

Mediální partneři