Aktuality

U 19 - Dorostenci na závěr dvakrát prohráli v Kladně
  • 19.11.2019
Zpět na aktuality

U 19 - Dorostenci na závěr dvakrát prohráli v Kladně

Dvěma porážkami proti Kladnu se rozloučila s první polovinou České ligy dorostenecká mužstva. Devatenáctka přezimuje se ziskem 15 bodů na dvanácté příčce, sedmnáctka obsadila s 18 body jedenácté místo.

U19 SK Kladno – FC Písek 2:0 (1:0)

Sestava FCP: Pícha – Štěpka, Černý, Mikeš, Řezáč (53. Kotrba), Vojta, Dvořák, Kortan, Velek, Sládek (57. Stejskal), Šťástka (65. Kvasnička).

Hodnocení trenéra Juraje Kobetiče: „Nedokázali jsme pokračovat v zisku bodů, příčina byla ve špatném nastavení hráčů na zápas, nastavení na změnu prostředí, na jednoduchou a důraznou hru soupeře. Nedařilo se nám podržet míč a během celého utkání jsme byli slabší v osobních soubojích. Chyběla nám odvaha a více statečnosti abychom se poprali o lepší výsledek. Myslím, že jsme všichni mohli odvést větší penzum práce.“

U17 SK Kladno – FC Písek 4:1 (1:0)

Střelec FCP: Hadáček.

Sestava FCP: Pešata - Vondrák (70. J. Pícha), Carda, Děd, Smola (75. Hrdlička), Horník, Hadáček, Kozák, V. Pícha, Tlapa, Hřebejk (61. Brom).

Hodnocení trenéra Petra Bílého: „Líbilo se mi, jak kluci vstoupili do utkání, koncentrovaní a správně nastavení. Prvních dvacet minut jsme byli lepším mužstvem, poté se naší neaktivitou hra vyrovnala a přestali jsme být dostatečně sebevědomí a aktivní v tlaku na míč. To byla příčina inkasovaného gólu, kdy se soupeř nikým neatakován prosadil střelou z 25 metrů. Na tento nepříznivý vývoj jsme nedokázali správně reagovat, začali jsme být nepřesní a zbrklí v rozehrávce, ale hlavně jsme na těžkém terénu začali působit těžkopádnějším dojmem než hráči Kladna. I tak jsme dokázali soupeře dostat do úzkých, ať to byla penalta nebo dva samostatné úniky, ale ani jednu z těchto příležitostí jsme bohužel nedokázali přetavit ve vyrovnávací branku. Mrzí mě malá aktivita v tlaku na míč. Pozitivní je množství šancí, které jsme si dokázali vypracovat, jejich proměňování je však stále naší slabinou. Největší pozitivum vidím v tom, jakou měli kluci touhu to protrhnout, a to je pro mě víc než vítězství. A toho si vážím.“

Text: FC Písek, foto Markéta Bibrová Velková

Generální partneři

Hlavní partneři

Hlavní mediální partneři

Mediální partneři