Aktuality

U 19 - Juraj Kobetič: Máme před sebou hodně práce
  • 20.12.2019
Zpět na aktuality

U 19 - Juraj Kobetič: Máme před sebou hodně práce

Dvanácté místo v České lize dorostu si po skončení podzimu pronajala písecká devatenáctka. Nasbírala patnáct bodů a na jaře ji čeká náročný boj o udržení.

Do sezony vstoupil Písek nadějně, po třetím kole uhrál šest bodů za vítězství nad Rokycany a Benešovem, ale následně šel od porážky k porážce. Šestkrát v řadě nebodoval. Trenér Tomáš Smrčina po vzájemné dohodě s vedením klubu skončil. Mužstvo dočasně vedli proti Vyšehradu (4:2) šéftrenér mládeže Karel Syrovátka a Petr Janda, trenér U12, který zůstal v novém realizačním týmu jako asistent.

Kormidla se ujal exprotivínský kouč Juraj Kobetič (informovali jsme zde). Poslední třetinu podzimu odehráli Písečtí pod jeho taktovkou. „Můžu hodnotit posledních pět utkání, ve kterých jsme dvakrát vyhráli a třikrát prohráli, což není dobrý počin. Hlavně závěrečné střetnutí na Kladně bylo pro mě velkým zklamáním,“ mrzela Kobetiče porážka 0:2 v podzimní derniéře.

Z kádru devatenáctky nechce nikoho vyzdvihovat. „S týmem jsem pracoval šest týdnů a žádného hráče jsem předtím neznal, proto mi není ani souzeno, abych se vyjadřoval k jednotlivcům. Pracovali jsme na atmosféře v týmu a chtěli urvat nějaké bodíky,“ říká k hlavním úkolům na konci podzimu.

Zkušeného trenéra, který naposledy úspěšně působil u mužů Protivína a Čížové, nejvíce potěšila předvedená hra na umělce u Litavky. „V Příbrami jsme podali kolektivní a bojovný výkon, kluci ukázali, čeho jsou schopni,“ poznamenal k cenné venkovní výhře, což byl zároveň jediný bodový zisk na půdě soupeřů. Na domácím trávníku měl Písek poloviční úspěšnost. Z osmi zápasů vyhrál čtyři.

Zimní přípravu zahájí starší dorostenci v pondělí 6. ledna 2020. „Budeme trénovat čtyřikrát v týdnu a hrát přípravná utkání, koncem ledna náš čeká čtyřdenní soustředění v Sušici,“ nastínil program zimy, v níž rozhodně nebudou zahálet. „Přidat musíme ve všem. Máme před sebou hodně práce, čas ukáže, co se povede a co bude nad naše síly,“ dodal Kobetič.

Do druhé poloviny soutěže půjdou Písečtí s jasnými plány. „Určitě budeme chtít mít po konci soutěže více bodů, a aby bylo naše postavení v tabulce na vyšších příčkách. Ještě důležitější bude vytvořit partu, která bude vědět, co dělá a proč to dělá, a v konfrontaci s jinými mužstvy v soutěži zažívala taky radost a zábavu,“ řekl k vyhlídkám do jarní části České ligy dorostu, kterou zahájí 7. března důležitým střetnutím u ohrožených Rokycan.

Napsal Michal Průcha, foto FC Písek

Generální partneři

Hlavní partneři

Hlavní mediální partneři

Mediální partneři