Aktuality

Devatenáctka má za sebou povedené soustředění

Devatenáctka má za sebou povedené soustředění

Nejnáročnější část letní přípravy mají fotbalisté FC Písek U19 za sebou. Minulý týden absolvovali soustředění ve Strakonicích, které si trenér Petr Bílý velice pochvaloval.

„Budu hodně pozitivní. Ve Strakonicích jsme měli zabezpečené skvělé ubytování kousek od hřiště, veškerý servis od hřiště počínaje až po správce konče. Prostě nic nebyl problém,“ potěšil Bílého výběr destinace a vynikající podmínky k nabírání fyzické kondice.

Hráči dostali pořádně do těla. Dřeli na sto procent. „Kluci trénovali každý den třífázově plus hodina a půl na bazénu, kterým jsme se snažili nahrazovat regeneraci, a trošku se schladili při panujícím velkém teplu. Na soustředění jsme odehráli přátelské utkaní proti místnímu týmu mužů Junioru Strakonice,“ řekl Bílý k programu soustředění, v němž se vytáhli na místního účastníka krajského přeboru, kterého deklasovali Na Křemelce 6:1 (3:1).

První poločas vyběhla na trávník sestava Lalák – Děd, Kulík, Masopust, Kotrba – Šťástka, Velek, Kortan, Stejskal, Hadáček – Bílý. Po přestávce dostali příležitost Pokorný – Královský, Hřebejk, Masopust (75. Kulík), Smola – Vondrák, Velek (75. Šťástka) Kortan (75. Stejskal), Pícha, Tipanic – Řezáč. Strakonice se sice ujaly vedení, ale pak už stříleli do černého jen písečtí mladíci Velek, Bílý, Šťástka, po přestávce Smola, Řezáč a Tipanic.

Parta se ještě více stmelila

„Tento náročný blok jsme zakončili výpomocí v sobotním zápase za muže proti Olešníku, kdy to pro kluky bylo hodně prospěšné a já i trenéři A mužstva jsme je mohli vidět, jak se chovají po velké zátěži,“ poznamenal Bílý k duelu s krajským šampionem, v němž podali jeho svěřenci kvalitní výkon a se silami vydrželi po celých 90 minut (více zde).

V kabině se rodí nový tým, mužstvo táhne za jeden provaz. „Musím kluky pochválit, protože to vypadá, že udělali skvělou partu, kterou už měli v U17. A ti, kteří pochybovali, začali konečně chápat, že bez náročnosti to nejde. Sami si na vlastní kůži vyzkoušeli, že zvládají náročné zápasy i po velké zátěži,“ ocenil s přáním, aby hráči neusnuli na vavřínech.

S náročným tréninkovým drilem se písečtí dorostenci zdárně popasovali. „Spokojenost panuje určitě s tím, že jsme zvládli odtrénovat to, co jsme si naplánovali. Malinkou kaňkou jsou zranění v zápasech, která prostě fotbal přináší a my jako tým se s tím musíme umět vypořádat,“ uzavřel Petr Bílý, který se k devatenáctce přesunul od týmu U17. Ten pro změnu vede Juraj Kobetič.

Napsal Michal Průcha, foto Jan Škrle

Generální partneři

Hlavní partneři

Hlavní mediální partneři

Mediální partneři