Aktuality

Petr Bílý: Věřím, že se kluci semknou a sezónu zvládneme
  • 20.8.2020
Zpět na aktuality

Petr Bílý: Věřím, že se kluci semknou a sezónu zvládneme

Start mistrovských soutěží poutá pozornost i u písecké devatenáctky. S novým koučem Petrem Bílým rozjede sezonu v České lize dorostu U19 nedělním domácím střetnutím proti Rokycanům (14:45 hod.).

V rámci letní přípravy se „devatenáctka“ zúčastnila turnaje v Milevsku, kde prohrála s domácím A-týmem ve finále až na penalty, a sehrála několik přátelských zápasů. „Některá utkání se povedla více některá méně. Všichni hráči dostali velký prostor na hřišti, abychom je viděli, jak reagují v zápasových podmínkách. Nepovedené zápasy jsme si vyhodnotili, pojmenovali chyby a pracujeme na jejich odstranění,“ říká k rozboru přátelských duelů trenér Petr Bílý.

Na herním projevu mužstva, kterým by se chtělo prezentovat na trávníku, se stále pracuje. „Pořád jsme ve fázi, kdy si vyjasňujeme principy naší hry, vymezujeme jednotlivé role… Pro mě je důležité, že hráči informace vnímají, diskutují mezi sebou, jsou pracovití a odhodlaní na naší započaté cestě pracovat. K tomu, aby obraz naší hry snášel přísné měřítko, vede složitý a náročný proces. Je zapotřebí od kluků maximální koncentrace, zodpovědnost, přijímat a uvědomovat si korekce, ale hlavně mít neustále chuť a chtíč na sobě pracovat.“

V létě přešli do kabiny staršího dorostu další mladíci, kteří si říkají o šanci. „V kádru máme ročník 2002, který už v loni tuto soutěž hrál a přibyl k nim ročník 2003. Oba ročníky se prezentují fotbalově, ale někteří hráči si musejí uvědomit, že bez náročnosti na sebe sama se nikam neposunou a budou jen přešlapovat na místě,“ říká kouč, že jeho svěřenci musí chtít fotbalu něco obětovat.

Ambice do nadcházející sezony nechtěl kouč Bílý prozradit. „Nerad mluvím nahlas o cílech - hráči v kabině o nich ví a hlavně oni sami jako tým a ne jako jednotlivec je musí chtít naplnit.“ Po předchozích sestupových starostech by jistě byli všichni rádi, kdyby se mužstvo pohybovalo v klidných vodách tabulky.

Po dlouho přestávce už se všichni těší na fotbalové mače o body. „Na sezónu se určitě těšíme, přestávka vlastně trvala půl roku. Za mě bude tato sezóna hrozně těžká, ale věřím, že hráči se semknou a sezónu zvládneme nejlépe, jak je v našich silách. Uvidíme, na jaké umístění to bude stačit, ale pokud pro to uděláme všichni maximum, tak se to může povést,“ očekává, že tým nezklame.

Před nedělní premiérou na vlastním hřišti panuje v týmu bojovná nálada. „Nemá cenu se vymlouvat na zranění, na špatné počasí nebo snad že někdo neměl ten správný den. Fotbal má prostě hodně proměn a my jako tým se na ně musíme naučit reagovat,“ míní Petr Bílý.

Napsal Michal Průcha, foto Markéta Velková

Generální partneři

Hlavní partneři

Hlavní mediální partneři

Mediální partneři