Aktuality

U19: Z derby s Táborskem vytěžili jen bod
  • 6.10.2020
Zpět na aktuality

U19: Z derby s Táborskem vytěžili jen bod

V prvním ze dvou jihočeských derby v České lize dorostu remizovala devatenáctka Písku doma s Táborskem 2:2. Plusový bod za penalty si odvezli hosté. V dalším kole jedou Písečtí do Prahy, kde se střetnou s Viktorkou Žižkov.

Petr Bílý, trenér FC Písek U19: „V prvním poločase jsme byli nervózní a značně nepřesní, i přesto jsme si vypracovali dostatek příležitostí ke vstřelení branky, ale nedokázali jsme ani jednou skórovat, naopak jsme inkasovali z pokutového kopu. Ve druhém poločase měl náš výkon stoupající tendenci (soupeře jsme utahali), v poslední čtvrtině utkání jsme Táborsko nepouštěli z vlastní obranné poloviny a to se v podstatě zmohlo pouze na odkopy co nejdále od vlastní branky. Je škoda, že jsme v této fázi utkání nedokázali skórovat ani z těch největších příležitostí a zlomit utkání v náš prospěch. Hosté byli efektivnější a z minima vytěžili maximum, a proto si odváží dva body. Kluci zaslouží pochvalu za to, že i když dvakrát prohrávali, tak se dokázali zvednout (jednou dopomohl soupeř) a pokaždé srovnat stav. Jsem spokojený s předvedenou hrou, a to hlavně ve druhém poločase. S výsledkem už určitě spokojen být nemohu, protože naše neproměňování šancí nás stálo vítězství.“

FC Písek – FC MAS Táborsko 2:2 (0:1), penalty 6:7
Střelci FCP:
vlastní, Kulík.

Sestava FCP: Lalák - Červený, Kotrba, Kulík, Hejný - Velek, Kynkor (58. Stejskal), Pícha (70. Hadáček), Kortan, Šťástka - Bílý (90. Děd).

Text: FC Písek, foto Markéta Velková

Generální partneři

Hlavní partneři

Hlavní mediální partneři

Mediální partneři