Krátké zprávy
  • Zahájen prodej permanentek na domácí zápasy FC Písek v sezoně 2019-2020. Permanentka platí i na Mol Cup; viz poslední zprávy.
  • Ve druhém kole MOL Cupu narazí FC Písek na ligové FK Teplice. Zápas se odehraje na domácím hřišti 28.8.2019 od 17:00

Aktuality

U 10 - MMB 2019: Písečtí benjamínci překvapili čtvrtým místem

U 10 - MMB 2019: Písečtí benjamínci překvapili čtvrtým místem

Mimořádného úspěchu dosáhl na domácím Memoriálu Martina Breibische jeden ze dvou píseckých týmů přípravek. Vyhrál základní skupinu a startoval mezi elitním kvartetem. Nejen o skvělém umístění jsme hovořili s trenérem U10 Martinem Jirsou.

Do turnaje jste vyslali dva celky. Jak jste hráče rozdělili?
Do obou týmů jsme vybrali s trenéry podle momentální výkonnosti kluky, kteří byli schopni více či méně obstát v tak obrovské konkurenci, která na turnaji byla.

Družstvo Písek II obsadilo skvělé čtvrté místo. V tak těžkém obsazení turnaje to je obrovský úspěch, že?
Máte pravdu, družstvo FC Písek II obsadilo celkově nepopulární bramborové čtvrté místo. Pro někoho zklamání, pro někoho úspěch. Tohle umístění na takto kvalitně obsazeném turnaji osobně beru jako obrovský úspěch. Myslím si, že i samotní hráči a rodiče se mnou budou jen souhlasit. Hráči si zaslouží obrovskou pochvalu za bojovnost a obrovské nasazení v základní skupině, kterou vyhráli a zajistili si tak místo ve zlaté skupině v TOP 4.

V základní skupině jste stáli před Sigmou Olomouc, Austrií Vídeň a Bohemians Praha. S vámi se ohledně postupu asi moc nepočítalo.
Základní skupinu se nám podařilo vyhrát, myslím si, že to asi nikdo nečekal. Podařilo se nám porazit oba české celky, jak Sigmu Olomouc, tak Bohemians Praha. Austria Vídeň byl soupeř, o kterém jsme nevěděli absolutně nic. Hra se přelévala z jedné poloviny na druhou a už to vypadalo, že FC Písek II utrží porážku 2:3, ale proti byl náš hráč Martin Kozma, kterého jsem vyhecoval na střídačce a jako „čerstvého“ jsme ho poslali na plac. A on to dokázal. Vybojoval míč u rohového praporku, kde obral gólmana, a s instinktem zabijáka vyrovnal do prázdné branky na konečných 3:3. S touto brankou rozhodčí ukončil zápas.

Soupeři ve finálové skupině (Wroclaw, Baník a Sparta) už byli kvalitou někde jinde?
Ano, zlatá skupina už byla o něčem jiném. Obrovská jízda, nasazení, bojovnost a především vše bylo ve velké rychlosti. Tady se neodpočívalo, tady, i když padl gól, hráči ho rychle vzali, položili na půlící čáru a hrálo se dál ve vysokém tempu.

Kluci se chtěli doma vytáhnout? Měli zvýšenou motivaci?
Určitě. Obrovská motivace to byla, každý chce porazit Spartu, Slavii a ostatní celky, které na turnaji byly a dosáhnout velkého úspěchu. A hlavně se ukázat před kamarády ze školy, rodiči, babičkami a dědečky. Ti všichni naše malé borce povzbuzovali a vytvořili jim obrovskou a nezapomenutelnou atmosféru.

Nakonec jste si zahrál i vy za tým trenérů v benefici proti Srdcovce. Bylo to příjemné zpestření?
Opravdu to bylo příjemné zpestření. Já už velký fotbal nehraji ze zdravotních důvodů dva roky a kopačky nazouvám jen na tréninky s těmi nejmenšími. A když mě oslovil Roman Šimek, abych si šel zahrát pro dobrou věc, neváhal jsem ani sekundu a na tuto akci jsem přikývl. A můžu vám říct, těšil jsem se, že si zase kopnu do míče.

Na Juventus Turín jste na turnaji nenarazili, ale zahráli jste si s ním o den později. Jak jste obstáli a jaký na vás udělala dojem přípravka „staré dámy“?
Na Juventus narazil na turnaji náš druhý tým FC Písek I, který ho měl v základní skupině společně s Duklou Praha a Baníkem Ostrava. Bohužel v této těžké konkurenci Písek I nevyhrál ani jeden zápas a skončil na posledním místě ve skupině. Ovšem i tady musím písecké hráče pochválit za obrovskou bojovnost a nasazení v každém zápase, kdy bojovali až do závěrečného hvizdu. Patří jim moje pochvala.
Druhý den po turnaji jsme se domluvili na přátelském utkání s přípravkou „staré dámy“. S trenéry Juventusu jsme se dohodli, že si zahrajeme na větším hřišti, než hrají starší přípravky. Proto jsme využili celou polovinu hřiště a utkání jsme odehráli v sestavě 6+1. Někteří naši hráči byli na takto velkém hřiště úplně poprvé a proto „nevěděli, kde běhat“. Zápas s Juventusem nám ukázal, že máme před sebou ještě velký kus práce, především v prudkosti přihrávky a hledání si volného prostoru, tzv. nabídky.

Jak často trénujete a kolik hráčů čítá váš kádr? Zkoušíte i jiné sporty?
Tréninkové jednotky máme pravidelně třikrát týdně (pondělí, středa a pátek). Tréninků se pravidelně účastní 28 hráčů z celkových 31. V zimní části, kdy nás zima zažene do tělocvičen, jsem se zaměřil především na pohybové dovednosti a koordinaci. Náplní tréninkových jednotek byla především gymnastika, aerobik a úpolové sporty. Výborným zpestřením byla pravidelná návštěva píseckého Harmony, kde se nám věnovala osobní trenérka. Naši hráči si tak vyzkoušeli každý týden jiný sport (Tabata, SFS traning, Bosu core, TRX, Jumping, Spining, Alpining, Fitbox).

Kategorie U10 sbírá na jaře jeden úspěch za druhým. Vrchol sezony ale má teprve přijít.
Musím říct, že se nám na jaře celkově daří. Máme za sebou krásný a úspěšný turnaj v italské Ravenně, kde jsme v evropské konkurenci obsadili celkové 8. místo ze 42 týmů. Teď se nám podařil krásný výsledek v silné konkurenci na MMB (memoriál Martine Breibische). Čeká nás ještě spoustu kvalitních zápasů a turnajů, na které jsem naše hráče přihlásil a kam jsme se probojovali. Takový „vrchol sezóny“ nás čeká za tři týdny, kdy se zúčastníme finálové skupiny Ondrášovka Cupu 2019 ve Vysokém Mýtě, kam jsme se probojovali již v loňském roce. V základní skupině se potkáme s týmy AC Sparta Praha, SK Sigma Olomouc, 1. FK Příbram, 1. SK Prostějov a SK FC Hlučín.


Jak startovali na turnaji MMB:

FC Písek I: Čechal, Chovanec, Mohňanský, Slabý, Staněk, Šimek, Vejmělek, Sochůrek, Zušťák, Jareš, Rába.

FC Písek II: Baďura, Havel, Horba, Handrejch, Pokorný, Procházka, Kothánek, Kozma, Červený.

Napsal Michal Průcha/JF, foto FC Písek U10