Aktuality

U 15 - Starší žáci dokráčeli na turnaji ve Žďáru do semifinále
  • 15.1.2020
Zpět na aktuality

U 15 - Starší žáci dokráčeli na turnaji ve Žďáru do semifinále

První víkend v novém roce se mužstvo U15 zúčastnilo kvalitně obsazeného halového turnaje ve Žďáru nad Sázavou. Turnaj byl dvoudenní a 16 účastníků rozděleno do dvou skupin. V sobotu dopoledne se hrála skupina A, odpoledne „béčková, kam byli nalosováni písečtí hráči, s jejichž úspěšným vystoupením nás seznámil trenér týmu Karel Syrovátka.

„V prvním zápase jsme se potkali s výběrem Jihomoravského kraje, který jsme porazili 5:2. Poté následovalo utkání s olomouckou Sigmou, vedli jsme dva nula, ale soupeř dokázal v závěru vyrovnat. V dalším utkání jsme remizovali 2:2 s Šumperkem, kde jsme tentokrát my prohrávali o dvě branky, dokázali vyrovnat, ale i přes velké množství vyložených šancí jsme nestrhli vedení na naši stranu a získali ze zápasu pouze bod.

V dalším kole jsme se potkali s ligovým Slováckem a brzy prohrávali 0:2, ale kluci zabojovali, soupeři se herně vyrovnali a nakonec stav zaslouženě otočili na 3:2. V pátém střetnutí jsme narazili na RMSK Cidlina, soupeře, s kterým jsme neměli žádné zkušenosti. Na turnaji se prezentoval kvalitními výkony a zaslouženě porazil i nás. Dokázali jsme již pouze snížit na závěrečných 2:1. Posledním protivníkem sobotního byl Sokolov, který jsme porazili 7:4.

V neděli brzy ráno jsme dohrávali závěrečný zápas ve skupině a poradili jsme si s Havlíčkovým Brodem 2:0. Výsledky ve skupině rozhodly o tom, že jsme skončili na celkovém druhém místě za Sigmou Olomouc. Áčková skupina dopadla tak, že na třetím místě skončilo Slovácko bílá a tak jsme znali svého soupeře do čtvrtfinále.

Čtvrtfinálové utkání začalo lépe pro soupeře, který se ujal vedení. Poté byl průběh zápasu dlouho vyrovnaný. Podařilo se nám vyrovnat po chytře zahraném rohovém kopu a zanedlouho strhnout vedení na naši stranu po pěkné kombinační akci, kdy se trefil pod břevno z první Hořánek. Skóre se již nezměnilo a tak jsme se mohli těšit na semifinále.

V bitvě o finále jsme narazili na suverénní mužstvo z druhé skupiny, Sigmu modrou. Do zápasu jsme vstoupili špatně a rychle prohrávali o dvě branky. Snížili jsme, ale soupeř znovu odskočil do dvoubrankového vedení. Poté jsme hru vyrovnali a vytvořili si šance, které jsme nedokázali proměnit v takovém počtu, abychom zápas ještě více zdramatizovali. Olomoučtí postoupili do finále zaslouženě.

V duelu o třetí místo jsme se utkali s týmem z Ukrajiny, který měl ve svém kádru hráče, kteří nastupují za akademii Šachtaru Doněck. Zápas jsme od začátku měli pod kontrolou a zcela zaslouženě po dobrém výkonu vyhráli a obsadili velmi hezké třetí místo.“

Výsledky:
FCP – Jihomoravský kraj 5:2, Maroušek 2, Ředina, Bláha, Baďura

FCP – Sigma Olomouc bílá 2:2, Maroušek

FCP – Šumperk 2:2, Václavík, Maroušek

FCP – Slovácko modrá 3:2, Pergler, Maroušek, Baďura

FCP – RMSK Cidlina 1:2, Muller

FCP – Sokolov 7:4, Maroušek 2, Václavík, Mařík, Ředina, Baďura, Mařík

FCP – Havlíčkův Brod 2:0, Pergler 2

Čtvrtfinále
FCP – Slovácko bílá 2:1
, Pergler, Hořánek

Semifinále
FCP – Sigma Olomouc modrá 2:5, Baďura, Hořánek

O 3. místo
FCP – Židačiv 5:0, Ředina 2, Bláha, Baďura, Mařík

Konečné pořadí:
1.Sigma Olomouc modrá, 2. RMS Cidlina, 3. FC Písek, 4. FC Židačiv, 5. 4.FC Slovácko modrá, 7. Sigma Olomouc červená, 1.FC Slovácko bílá, 8. Tempo Praha, FC MAS Táborsko, 10. 1.SC Znojmo, 11. Výběr Jihomoravského kraje, 12. FK Šumperk, 13. SK Hanácká Slavia Kroměříž, 14. Slovan Havlíčkův Brod, 15. FK Baník Sokolov, 16. FC Žďár nad Sázavou

(fcp)

Generální partneři

Hlavní partneři

Hlavní mediální partneři

Mediální partneři