Aktuality

U 15 - Matěj Čechal debutoval za repre U15 se Španělskem

U 15 - Matěj Čechal debutoval za repre U15 se Španělskem

Prvního velkého okamžiku ve své kariéře se dočkal v sobotu talentovaný brankář FC Písek Matěj Čechal. Trenér Havlíček mu dal důvěru a odchytal celý zápas turnaje Pinatar Cup 2020 proti pořádajícím Španělům. Dres se lvíčkem na prsou oblékl právě v den svých narozenin.

Český výběr do 15 let na úvod turnaje ve španělské Murcii prohrál čtvrteční zápas s Nizozemskem 1:4 a bodovat nedokázal ani na druhý pokus. V sobotu stačil vzdorovat domácím Španělům jen první poločas.

Čeští mladíci mohli krátce po zahájení hry jít do vedení, nastřelili ale jen tyč. Písecký brankář Matěj Čechal, slavící ten den patnácté narozeniny, držel čisté konto do 34. minuty, kdy jej poprvé překonal Sergi Rivares. Po přestávce přidal Gil druhý gól a závěr si domácí tým užíval, když vstřelil čtyři góly během šesti minut.

Dlouho vyrovnané utkání skončilo debaklem. „Do druhého utkání jsme vstoupili dobře a po Huňově krásné přihrávce za obranu postupoval sám na brankáře Ingardia. Křižná střela ale skončila na tyči. Pět minut před poločasem šli do vedení Španělé po větším důrazu v naší šestnáctce. Do 50. minuty se hrála rovnocenná partie, ale po inkasované brance na 2:0 a několika střídání jsme dosavadní minuty znehodnotili čtyřmi rychle inkasovanými góly,“ uvedl po zápase trenér Karel Havlíček.

Po prostřídání nás Španělé přehrávali, říká přímo z Murcie Matěj Čechal

Žijeme v době neomezených možností a sociálních sítí, takže nebyl problém se s Matějem Čechalem okamžitě spojit, aby nám rovnou ze španělské Murcie zhodnotil svou reprezentační premiéru v týmu U15.

„První půli jsme se Španěly drželi krok a vytvářeli si i šance a málem jsme se dostali do vedení, když naše křídlo trefilo tyč. Španělé na konci poločasu udeřili z nepřehledné situace v našem vápně. Druhý poločas byl vyrovnaný do 50. minuty, kdy jsme prostřídali, soupeř nás začal přehrávat a v závěru ještě čtyřikrát udeřil,“ komentoval Matěj zbytečně vysokou porážku 0:6.

V pondělí (3. února) čeká mladé české reprezentanty závěrečný zápas s Irskem, v němž by měl dostat příležitost opět Matěj Čechal. Druhý den se tým vrací zpět domů. V příštím týdnu se můžete těšit na rozhovor s prvním píseckým reprezentantem.

ČR U15 – Španělsko U15 0:6 (0:1)

Branky: 34. Sivares, 50. a 71. Gil, 69. Enríquez, 73. a 75. Herrero.

Sestava ČR: Čechal - Faltus, Divíšek (49. Lopatář), Konečný (67. Gaszczyk), Zachoval – Míšek (67. Páviš), Huňa (57. Imider), Novák (57. Vitarigov) – Páleník (49. Werani), Horák (57. Koutný), Ingardia (49. Černý).

Napsal Michal Průcha, foto FAČR

Generální partneři

Hlavní partneři

Hlavní mediální partneři

Mediální partneři