Aktuality

U 15 - Pro všechny to byl nezapomenutelný zážitek, ohlíží se za turnajem v Emirátech kouč Syrovátka
  • 10.3.2020
Zpět na aktuality

U 15 - Pro všechny to byl nezapomenutelný zážitek, ohlíží se za turnajem v Emirátech kouč Syrovátka

FC Písek slaví mimořádný mládežnický úspěch. Postarali se o něj žáci družstva U15, kteří na mezinárodním turnaji ve Spojených arabských emirátech po roce znovu dokráčeli až do finále a získali stříbrné medaile. O výborné reprezentaci klubu a celého českého fotbalu na Arabském poloostrově jsme hovořili s trenérem mužstva Karlem Syrovátkou, který rovněž zastává funkci šéftrenéra mládeže.

Jak zpětně hodnotíte účast na mezinárodním turnaji v Emirátech?
Celý turnaj musím hodnotit pozitivně. Jak po stránce organizační, herní, tak výsledkové. Po celou dobu turnaje o nás bylo perfektně postaráno. Ve volném čase jsme měli k dispozici autobus s řidičem, který byl po domluvě ochotný nás kamkoli odvézt a mohli jsme si prohlédnout zajímavosti města Abú Dhabí. Letos jsme navštívili mešitu Sheikh Zayed Grand Mosque Center, vyhlášenou pláž Corniche beach, zápas místního ligového týmu Al Jazíra, prohlédli si centrum města, prezidentský palác a další zajímavosti, které město nabízí.

Co ubytování a průběh turnaje. Obešlo se vše bez závad?
Ubytováni jsme byli v pětihvězdičkovém hotelu Rotana Park, kde bylo vše, co jsme k příjemnému pobytu potřebovali. Výborné jídlo, bazén, posilovna a servis, který hotel nabízel. Vše proběhlo v pořádku a kluci byli s ubytováním nadmíru spokojeni.

Nehrálo se na velkém hřišti. Bylo těžké přeorientovat se menší s počtem 7+1?
Nebyl v tom žádný problém. V tréninku hru v podobném počtu využíváme i během celé sezony, tak si na to kluci přeorientovali rychle.

Všechny zápasy se hrály výhradně jen na umělce?
Ano, v místním areálu, kde se připravuje mládež, mají dvě hřiště s umělým povrchem. Hřiště má specifický povrch. Svými vlastnostmi se podobá škvárovému povrchu, který už ale většina kluků nepamatuje a tak je pro ně spíš větší problém zvyknout si na jiné vlastnosti míče, než na počet hráčů v poli.

Jak hodnotíte výsledky a předvedenou hru vašich svěřenců?
S výsledky i předvedenou hrou jsem spokojen a těší mě i chvála a pozitivní ohlasy na naši hru od ostatních týmů a pořadatelů.

Nevyšlo jen finále, v němž jste prohráli s pořádajícím týmem. Poprvé jste vyšli střelecky naprázdno.
Finále bylo emotivní a domácím hodně záleželo na tom, aby vyhráli. Mají ve svém týmu velmi šikovné a technicky vybavené hráče. Proti nám stejně jako loni zvolili jiný herní projev, než kterým se dosud prezentovali. My jsme se snažili hrát stejně, jako celý turnaj, ale tentokrát jsme nebyli dostatečně přesní ve finální fázi a to rozhodlo.

Jaký dojem na vás udělal fotbal v arabském podání?
Je to zajímavá zkušenost pro mě i kluky. Potkat se s jinými národnostmi, kulturami a herním stylem. Mužstva z Arabského poloostrova hrají jiným stylem. Snaží se dostat rychle a jednoduše míč na útočníky a ti bez podpory dalších hráčů využívají svoji šikovnost a snaží se dostat do zakončení.

Přijde vám pozvání i příští rok?
Při hodnocení turnaje a závěrečném brífinku říkali pořadatelé, že se ozvou, tak věřím, že ano a že další hráči mládeže FC Písek budou moci využít této zajímavé možnosti a podívat se do Emirátů.

Napsal Michal Průcha, foto FC Písek

Generální partneři

Hlavní partneři

Hlavní mediální partneři

Mediální partneři