Aktuality

Doba temna skončila, oddechl si Jaroslav Polášek
  • 20.5.2021
Zpět na aktuality

Doba temna skončila, oddechl si Jaroslav Polášek

V plné jarní přípravě je také družstvo FC Písek U15. Kormidelník Jaroslav Polášek má k dispozici kompletní kádr.

„Pro všechny, co fotbal milujeme, to byla doba temna, nyní jsme šťastni,“ poznamenal trenér „patnáctky“ Jaroslav Polášek, který během nucené a předlouhé pauzy své hráče sledoval a dával jim úkoly k individuální přípravě. „Někteří se připravovali poctivě, hrát a soutěžit všem chybělo,“ podotkl, že zápasovou praxi nic nenahradí.

Dlouho oddalovaný restart jara nakonec vyústil v předčasné ukončení celého ročníku. „Souhlasím s rozhodnutím ukončit soutěže,“ zmínil Polášek, že to bylo rozumné rozhodnutí, v němž tlačil čas.

V České divizi žáků skončili Písečtí na třetí příčce, sedm v kol v řadě nenašli přemožitele, pyšnili se jednou z nejlepších obran, až narazili na Kladně. Během jara nebudou zahálet. „Každý víkend odehrajeme zápas. Na první tréninky přišli všichni hráči,“ potěšila stoprocentní účast trenéra.

Příprava v městském sportovním areálu probíhá za předepsaných podmínek. „Dodržujeme vládní nařízení 30 osob na sportovišti. Tréninky probíhají třikrát týdně plus utkání,“ sdělil k jarnímu programu někdejší brankář moravských druholigových klubů ze Zlína, Slušovic a Uherského Hradiště. K Otavě zamířil v roce 2004 a nějaký čas hájil píseckou svatyni.

A než naskočí písecký tým do letní přípravy na novou sezonu, čeká ho menší přestávka k zaslouženému odpočinku a nabrání sil. „V červenci budeme mít dvoutýdenní dovolenou,“ dodal Jaroslav Polášek, jehož mužstvo přejde do kategorie mladšího dorostu.

Text: Michal Průcha, foto FC Písek

Generální partneři

Hlavní partneři

Hlavní mediální partneři

Mediální partneři