Písek se pokusí zkrotit šemíky z Vyšehradu

Šest zápasů po sobě neporažení fotbalisté třetiligového FC Písek se představí v rámci 11. kola ČFL Praze na Vyšehradě proti tamnímu Slavoji, který vloni sestoupil z druhé profesionální ligy.

Zatímco Písečtí nepoznali měsíc a půl hořkost porážky a aktuálně jim patří skvělé druhé místo, vyšehradským „šemíkům“ se v posledních zápasech nedařilo. Minule zvítězili v Plzni s rezervou Viktorky gólem v 87. minutě 3:2, v předchozích duelech čtyřikrát v řadě nevyhráli.

Citelně bolela domácí porážka v derby s Loko Vltavín v poměru 2:7. V současné chvíli je Vyšehrad na sedmé příčce hodně našlapané tabulky. Bodové rozestupy jsou zatím minimální.

Vyšehrad sestoupil z NFL po dvouletém účinkování. V létě došlo v kádru k velké obměně, odešlo 19 hráčů, zůstala sedmička nejvěrnějších v čele s extáborským kapitánem Šanderou. Tahouny týmu jsou dále Suchan, Opluštil, Drobílek a Vandas, jehož otec je sportovním ředitelem Slavoje. Hlavním trenérem a zároveň majitelem klubu je Jaroslav Klíma.

Utkání Vyšehrad – Písek má výkop v sobotu 9. října od 10.15 hodin a řídí jej trojice sudích Lucie Šulcová s asistenty Michalem Milnerem a Michalem Pánkem. Delegátem je Zdeněk Tasch.

Napsal Michal Průcha, foto Jan Škrle