Stadion

Během bohaté historie FC Písek se měnila i hřiště. První při začátcích na vojenském hřišti v Purkraticích, druhé na tržnici u nemocnice, další menších rozměrů vzniklo přímo v kasárnách, V Lipách u Bartuškovy pily (dnes Penny market), na výstavišti, na dlouhou dobu se písečtí fotbalisté usadili za Lesnickou školou, které využívali téměř čtyři desítky let.

Na současné hlavní hřiště na levém břehu řeky Otavy se žlutomodří stěhovali 24. dubna 1975 derby zápasem s VTJ Tábor (0:1). Výstavba nového areálu začala v roce 1973 a za dva roky byla uvedena do provozu hlavní hrací plocha, kterou oficálně otevírali internacionálové Slavie Praha. V dalším roce se křtila druhá travnatá plocha, přijela k tomu popřát Sparta Praha za soudcování sudího Stieglera.

Celý areál výrazně poškodily ničivé povodně v roce 2002, které napáchaly škody za téměř 2 miliony korun. Město Písek finančně přispělo k opravě hřišť a kabin.

V létě 2019 bylo instalováno u hlavního hřiště umělé osvětlení, které splňuje veškeré požadavky FAČR (500 luxů). Útulný a moderní stánek využívají i mládežnické reprezentace ČR.

Umělý trávník. Z původního škvárového hřiště se od 7. ledna 2006 a slavnostního otevření stalo hřiště s umělou travou třetí generace a osvětlením. Nádherné sportoviště za téměř 15 milionů korun bylo postaveno za necelé čtyři měsíce.

Městský sportovní areál. V celém sportovním komplexu se nachází tři fotbalová hřiště, fotbalové hřiště s umělou trávou III. generace, lehkoatletický stadion (dříve zvaný Dukla), hokejbalové hřiště, tenisový kurt, posilovna, rehabilitační zařízení, šatny se sociálním zařízením a soukromý hotel Otava Aréna. Vlastníkem areálu je město Písek a spadá pod servisní organizací Městské služby Písek, s.r.o.