V posledním zápase přivítá Písek sestupující Rakovník

V rámci 29. a zároveň posledního kola v ČFL přivítají písečtí fotbalisté na domácím hřišti fotbalisty Rakovníku, kteří už jsou jistě sestupujícími. Druhým sestupujícím je Slavoj Vyšehrad, který byl po korupční aféře přeřazen o několik soutěží níže.

Z „anglického“ týdne jeden bod na konto Písku. Písečtí v uplynulém týdnu odehráli tři utkání a na konto přidali pouze jeden bod za nerozhodný bezgólový výsledek ve vloženém středečním zápase v Praze na Admiře. Domácí střetnutí s béčkem mistrovské Viktorie Plzeň mělo pro žlutomodré smolný konec. V nedělním zápase Písek na hřišti rezervy pražské Slavie nepředvedl vůbec dobrý výkon a odvezl si pětigólový výprask.

To budou v pátečním zápase chtít svěřenci trenéra Nouska odčinit a v cestě jim k tomu bude stát ideální soupeř. Rakovník už v letošní sezoně (předchozí dvě se kvůli covidu nedohrály) třetí nejvyšší soutěže neudržel. V první polovině tým plný cizích akvizic a s legendárním sběratelem titulů ve Spartě Jiřím Novotným ještě držel naděje na záchranu, ale od 20. kola již nebodoval a na jaře vstřelil pouhých 5 branek.

Poslední vzájemné střetnutí Rakovníku s Pískem skončilo smírně 2:2, když všechny góly podzimní derniéry padaly v první půli (17. Traore, 24. Nwachukwa - 19. Kalousek, 35. Belej).

Písek tuto sezonu jistojistě zakončí přesně v polovině tabulky, tedy na osmém místě. Přijít se rozloučit s touto sezonou můžete tento pátek 10.6., zápas začíná v 19:00. Řídit ho bude trojice rozhodčích Rouček Karel – Baum Tomáš, Doubek Tomáš. Delegátem tohoto zápasu bude Krejčí Zdeněk.

Napsal Václav Kucul, Foto Jan Škrle