Dvě remízy dorostenců na úvod

Starší dorostenci FC Písek v obou úvodních zápasech nové sezony remizovali. A-tým v České lize dorostu se rozešel smírně s Fotbalovou akademií Jablonec, proti níž vyrovnával v 71. minutě Jakub Kašpar. Gólovou přetahovanou bez vítěze předvedl v Tachově B-tým, který postoupil do divize. Písečtí inkasovali již v první minutě, ale pak otočili skóre na 3:1, ale Západočeši dvěma góly vyrovnali. Naposledy ve druhé minutě nastavení…

Petr Bílý (trenér U19): „Utkání dvou rozdílných poločasů. V tom prvním jsme byli převážně my tím týmem, který byl nebezpečnější a aktivnější. Vytvořili jsme si řadu šancí, které jsme bohužel neproměnili. Do druhého poločasu jsme nevstoupili vůbec dobře a nezachytili jsme tempo hry a Jablonec nás potrestal v podobě vedoucího gólu. Toto zaváhání si musíme vysvětlit v kabině a najít příčinu dílčího neúspěchu. Jsem rád, že jsme dokázali zareagovat a utkání vyrovnat, bohužel už tempem hry se nám to do konce utkání nepovedlo, ale za mě jsme viděli nadprůměrné dorostenecké utkání a věřím tomu nebo jsme o tom přesvědčeni, že to, co jsme předváděli v prvním poločase, můžeme předvádět po celé utkání a doufám, že tito kvalitní soupeři nás ke zlepšení budou prostě nutit.“

FC Písek U19 – FK Jablonec U19 1:1 (0:0)

Branka: Kašpar.

Sestava: Martínek - Kubeš, Pícha Jan, Kašpar,Šuba- Tlapa (77 Souhrada) Čibera, Kapinus, Maroušek (65 Václavík) Novák (90 Dufek) – Kohout.

FK Tachov U19 – FC Písek U19 B 3:3 (1:1)

Branky: Žilák, Habor, Dufek.

Sestava: Barák (46. Pokorný) - Václavík, Bláha, Hrdlička, Král (46. Balogh) - Dufek, Říha (58. Habor), Müller, Janda (88. Klimeš), Souhrada - Žilák (79. Zhyhora).