Devatenáctka na závěr propadla. V Chrudimi prohrála 1:2

Ve středeční předehrávce 17. kola České ligy dorostu U19 se Písečtí vydali do Chrudimi. Po půl hodině je poslal do vedení Carda a slibný náskok drželi až do 78. minuty. Východočeši v tomto čase vyrovnali a minutu před koncem dokonali vítězný obrat. V dalším střetnutí devatenáctka hostí v neděli v domácím derby Táborsko (10).

Petr Bílý, trenér U19: „Na výkon z posledního venkovního utkání jsme navázali i v prvním poločase v Chrudimi, kdy jsme byli zodpovědní v kombinaci, odvážní, a i když nás domácí do mnoha šancí nepouštěli, tak jsme první poločas zvládli jak výsledkově, tak ve větší části i herně. Druhou polovinu domácí začali aktivně a po sérii standardních situacích přebrali otěže utkání. Když už to vypadalo, že utkání můžeme zvládnout, tak po sérii individuálních chyb jsme o zápas z hlediska výsledku přišli. Protože jde sled zápasů rychle za sebou, musíme si pojmenovat chyby a připravit se na další utkání, abychom ho zvládli o něco lépe.“

MFK Chrudim U19 – FC Písek U19 2:1 (0:1)
Branka:
Carda.

Sestava: Martínek – Šuba (59. Novák), Kašpar, Carda, Pícha – Souhrada (66. Hrdlička) Čibera, Maroušek, Kapinus, Kubeš – Kohout (85. Dufek).